Karo Glazer w finale International Songwriting Competition 2019

Mis à jour: 19.03.2020 / Section: / pdf
blondynka w mocnym makijażu, oryginalnie ubrana Karo Glazer (fot. materiały promocyjne)

Gliwiczanka w finale najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie. Teraz jej utwór będą oceniać m.in. Coldplay, Dua Lipa, Tom Waits i Danilo Perez.

International Songwriting Competition to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla songwriterów na świecie. W gronie jego laureatów znaleźli się m.in. Gotye, Lindsey Stirling, Kimbra, Gregory Porter, Bastille i Omar Sosa. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 18 000 piosenek, a w skład jury oceniającego finalistów wchodzą m.in. Coldplay, Dua Lipa, Tom Waits, John Mayall i Danilo Perez.

Karo Glazer, na krótko przed wydaniem swojego nowego singla, zapowiadającego jej powrót, dostała się do finału International Songwriting Competition dzięki swojej starszej kompozycji zatytułowanej „Flying Circle”, którą artystka nagrała w towarzystwie Mike'a Sterna, Johna Taylora, Larsa Danielssona i Andrzeja Olejniczaka na swoją ostatnią płytę „Crossings Project”. Utwór utrzymany jest w radosnej stylistyce i świetnie nadaje się na letnie imprezy.  Nośna melodia utworu, jak sam tytuł piosenki mówi, szybko wpada w ucho i nie chce z niego wyjść.

Artystka zdradza, że do skomponowania utworu nakłonił ją znany basista Richard Bona, który zaraził ją miłością do afrykańskich rytmów. „Flying Circle” jest w tym roku jednym z dwunastu finałowych utworów w kategorii Jazz. Laureatów konkursu poznamy w maju, tym czasem do 3 kwietnia otwarte jest głosowanie publiczności na swój ulubiony utwór. Fani mogą codziennie oddawać głos na piosenkę Karo Glazer poprzez oficjalną stronę: https://songwritingcompetition.com/peoplesvoice~category-12

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking