Uwaga kierowcy!

Mis à jour: 17.03.2020 / Section: / pdf
Rybnicka Ul. Rybnicka. Fot. ZDM w Gliwicach

W środę, 18 marca, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Rybnickiej, w rejonie budowanej obwodnicy zachodniej. Ruch samochodów w kierunku centrum miasta zostanie zachowany, ale przeniesiony na nową jezdnię.

Kierowcy jadący w kierunku Rybnika, na wysokości prowadzonych prac w rejonie węzła z autostradą A4 będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Wjazd i wyjazd z autostrady A4 będzie odbywał się bez zakłóceń. Według nowej, tymczasowej organizacji ruchu kierowcy będą poruszali się przez ok. 6 tygodni.

W czwartek, 19 marca na ul. Gaudiego rozpocznie się wymiana  nawierzchni jezdni. Odcinek od ul. Kozielskiej do ronda przy ul. Wyczółkowskiego zostaje wyłączony z ruchu. Komunikacja autobusowa zostanie przeniesiona na ul. Wyczółkowskiego. Na czas prac (około 2 tygodnie) zapewniony będzie jedynie dojazd do firm znajdujących się przy ul. Gaudiego.

Tego samego dnia na ul. Rybnickiej prowadzone będą roboty brukarskie wjazdów i chodników. Jak deklaruje wykonawca nie będą one powodowały utrudnień w ruchu samochodów. Piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności. (ZDM/mf)

ul. Gaudiego
Fot. ZDM w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking