Wszystkiego dobrego, drogie Panie!

Mis à jour: 10.01.2020 / Section: / pdf
stulatki Eleonora Kaszny i Adelajda Cymbała Na zdjęciu p. Eleonora Kaszny (z lewej ) i Adelajda Cymbała. Fot. A. Witwicki

W styczniu do grona gliwickich stulatek dołączyły Adelajda Cymbała i Eleonora Kaszny. Życzenia od prezydenta Gliwic i urodzinowy bukiet kwiatów przekazała jubilatkom reprezentacja Urzędu Stanu Cywilnego. My również życzymy Paniom Adelajdzie i Eleonorze wszystkiego najlepszego!

Adelajda Cymbała przyszła na świat 6 stycznia 1920 roku w Gliwicach. Tu wyszła za mąż, doczekała się 2 dzieci, 4 wnuków i 2 prawnuków. Dziś mieszka sama (jest wdową od 27 lat), ale doglądają ją troskliwie dzieci. Przez lata pracowała fizycznie w fabryce sadzy i Chłodniach Kominowych. W wolnych chwilach chętnie zajmowała się robótkami ręcznymi (druty, szydełko) i ogródkiem. Córka wspomina też, że robiła wspaniałe wypieki. Obecnie Pani Adelajda nie ma już na to sił, ale z zapałem ogląda dzienniki telewizyjne.

Eleonora Kaszny urodziła się 9 stycznia 1920 roku w Mysłowicach. Niemal od 100 lat mieszka w Gliwicach. Pracowała zawodowo na kolei. Nie założyła rodziny. Pani Eleonora jest bardzo pogodną osobą, którą troskliwie opiekują się sąsiedzi, bo jubilatka nie ma już nikogo bliskiego.

stulatka Adelajda Cymbała
P. Adelajda Cymbała (fot. A. Witwicki)
stulatka Eleonora Kaszny
P. Eleonora Kaszny (fot. A. Witwicki)
stulatka Adelajda Cymbała P. Adelajda Cymbała (fot. A. Witwicki)
stulatka Eleonora Kaszny P. Eleonora Kaszny (fot. A. Witwicki)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking