Kolej na Ferie po raz drugi

Mis à jour: 07.01.2020 / Section: / pdf
Koleje Śląskie bezpłatne podczas ferii po raz drugi fot.SQ9NIT_Wikimedia Commons_CC BY-SA 3.0

Wraca akcja „Kolej na Ferie”. Podczas zimowej przerwy szkolnej w województwie śląskim (11 – 26 stycznia) dzieci przez ponad dwa tygodnie będą mogły bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Śląskich.

Z promocji mogą skorzystać zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealnych, techników i szkół branżowych. Bezpłatne przejazdy będą dostępne nie tylko dla dzieci z terenu województwa śląskiego, ale też dla tych, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region, a na co dzień mieszkają w innych województwach. Aby za darmo podróżować pociągiem, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – wystarczy okazać dokument potwierdzający wiek. Przypominamy, że dzieci do 4. roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem będą pociągi specjalne Ornak do Zakopanego (wyłączone z akcji w całej relacji). Nowością jest przy tym możliwość wybrania się pociągiem KŚ bezpłatnie… za granicę. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bohumina. Do dyspozycji młodych podróżników są też całkowicie nowe połączenia do Kluczborka.

W ramach akcji przewidziano również dodatkowe atrakcje, np. zwiedzanie bazy kolejowej Kolei Śląskich. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania pracy kolejarzy „od kuchni”. Zwiedzający będą mogli m.in. na własne oczy zobaczyć, jak wiele czynności trzeba wykonać, by wyprawić pociąg w podróż. Szczegółowe zasady promocji można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich.

 

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking