Zbadaj się i zyskaj spokój

Mis à jour: 31.10.2019 / Section: / pdf
plakat

Panie urodzone w latach 1950-1969 mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Mobilna pracownia LUX MED 20 listopada stanie na placu Krakowskim.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badanie będzie można wykonać w środę, 20 listopada, w godzinach od 10.00 do 17.00, w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED, która stanie na placu Krakowskim.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58/666-24-44 lub poprzez formularz na stronie internetowej www.mammo.pl.  W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Panie, które wezmą w nim udział proszone są o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking