Wolontariusz MDK z niezwykłym zaproszeniem

Mis à jour: 03.10.2019 / Section: / pdf
mężczyźni ćwiczący na skale fot. MDK

Nauczyciel szermierki japońskiej, Edward Pieczara, który prowadzi zajęcia w gliwickim Młodzieżowym Domu Kultury, otrzymał specjalne zaproszenie do wzięcia udziału w Światowym Seminarium Sztuk Walki w nadmorskim mieście Budva w Czarnogórze, które odbywało się we wrześniu tego roku. Prowadził tam trening szermierki Komei Jyuku oraz uczestniczył w treningach różnych sztuk walki.

Otrzymał też zaproszenie na kolejną edycję seminarium jako mistrz prowadzący zajęcia. W całej Polsce są tylko dwie osoby posiadające uprawnienia japońskie wydane przez mistrza Ha Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu do prowadzenia zajęć z szermierki japońskiej (shibuho), a jedną z nich jest właśnie sensei Edward. Jest wspaniałym nauczycielem i niestrudzonym popularyzatorem tego sportu.

Jego uczniowie mają niejednokrotnie okazję uczestniczenia w tematycznych seminariach, na które zaprasza specjalnych gości będących mistrzami różnych stylów walki jak kendo, aikido, ju jitsu czy naginata z Japonii i innych krajów. Sensei Pieczara nie tylko przekazuje wiedzę na temat japońskich sztuk walki ale też samodzielnie wytwarza drewnianą broń japońską którą ćwiczą instruktorzy oraz adepci szermierki japońskiej na wszystkich kontynentach a najwytrwalsi jego uczniowie mają możliwość otrzymania jej w nagrodę za wysiłki. Zainteresowani zajęciami szermierki znajdą więcej informacji na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. (MDK)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking