Aktualności | Mistrz Czech pokonany! GTK wygrywa z Nymburkiem

Mistrz Czech pokonany! GTK wygrywa z Nymburkiem

Publié: 18.09.2019 / Section: Sport

W meczu towarzyskim rozegranym we Wrocławiu na obiektach treningowych WKK, GTK Gliwice pokonało mistrza Czech, Erę Basketball Nymburk, 95:90. Najskuteczniejszy w szeregach ekipy Pawła Turkiewicza był Duke Mondy, który zdobył 24 punkty.

Choć to tylko mecz towarzyski, to zwycięstwa z tego typu rywalami muszą cieszyć. Wprawdzie Era Basketball Nymburk grała bez czterech reprezentantów kraju (Vojtecha Hrubana, Martina Peterki, Jaromira Bohacika i Martina Kriza), to o jakości pozostałych zawodników z pewnością mogło świadczyć wcześniejsze zwycięstwo nad BM Slamą Stalą Ostrów Wlkp. Gliwiczanie zagrali bardzo dobry mecz i choć do przerwy to mistrz Czech prowadził różnicą 17 punktów, to jednak ostatecznie lepsi byli podopieczni Pawła Turkiewicza. Wszystko dzięki bardzo dobrej defensywie po przerwie.

Dla zespołu Orena Ariela 16 punktów zdobył Deishuan Booker, a po 14 „oczek” dołożyli Roko Rogić i Petr Szafarczik. Wśród gliwiczan najskuteczniejszy był Duke Mondy, autor 24 punktów, a po 18 dołożyli Joe Furstinger i Brandon Tabb.

Era Basketball Nymburk przegrał po raz pierwszy w trakcie okresu przygotowawczego, a z kolei GTK z 10 rozegranych gier osiem wygrało. Dziś gliwicki zespół zagra ostatni sparing. Mecz zostanie rozegrany w Kaliszu o 18.30, a rywalem będzie BM Slam Stal.