Czas na elektroporządki

Mis à jour: 21.08.2019 / Section: / pdf
elektrośmieci Fot. pixabay

Przed nami kolejna zbiórka elektrośmieci. Tym razem stare, zepsute sprzęty elektroniczne, baterie i niedziałający sprzęt oświetleniowy będzie można oddać 24 sierpnia na Wójtowej Wsi.

Elektrośmieci to odpady niebezpieczne, których kategorycznie nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Szkodliwe substancje, takie jak rtęć, freon czy kadm, mogą wydostać się na zewnątrz i przeniknąć do gleby i wód gruntowych, stwarzając zagrożenie. Aby tego uniknąć, przez cały rok elektrośmieci można oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  przy ul. Rybnickiej (od poniedziałku do piątku między godz. 7.00 a 17.00 oraz w soboty między godz. 7.00 a 13.00) lub, od wiosny do jesieni, w oznakowanych samochodach, które w wyznaczone soboty parkują na którymś z gliwickich osiedli. Zebrane odpady są ponownie przetwarzane, a część surowców odzyskiwana. Ze środków, które samorząd pozyskuje sprzedając odpady, kupowany jest sprzęt sportowy dla gliwickich szkół i przedszkoli.

Najbliższa zbiórka elektrośmieci odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia, na Wójtowej Wsi, przy kościele przy ul. Głowackiego, w godz. od 10.00 do 13.00. W ramach umowy z miastem zużyty sprzęt będzie odbierać firma Enviropol PL Sp z o.o. Szczegółowy harmonogram zbiórek można znaleźć na Gliwice.eu w zakładce Ekologia.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking