Aktualności | Wyjechać na stadion Ajaksu...

Wyjechać na stadion Ajaksu...

Wyjechać na stadion Ajaksu...

Publié: 07.04.2011 / Section: Sport 

Prawie 85 tys. dzieci zagra w tegorocznej XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”", czyli Mistrzostwach Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10.

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją, w rozgrywkach weźmie udział ponad dwukrotnie większa liczba piłkarzy i piłkarek! Nagrodą główną jest wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam.
Z województwa śląskiego zgłosiło się do turnieju 5,3 tys. zawodników – dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze mecze rozegrane zostaną jeszcze w tym miesiącu na etapach gminnych i powiatowych. Następnie najlepsze drużyny spotkają się podczas finałów wojewódzkich. – Przy tegorocznej frekwencji nie będzie łatwo zdobyć prestiżowy tytuł mistrza województwa, który jest przepustką do kolejnych etapów turnieju – uważają organizatorzy imprezy. Drużyny, złożone z najlepszych reprezentantów województwa, wyjadą na jeden z czterech obozów szkoleniowych. Będą w tym czasie doskonalić swoje umiejętności piłkarskie pod okiem doświadczonych trenerów oraz rywalizować o awans do Wielkiego Finału. Jego zwycięzcy zdobędą Puchar Tymbarku, tytuł Mistrza Polski U-10 oraz nagrodę główną – bilet do Amsterdamu. Tam m.in. zwiedzą stadion Amsterdam Arena i z jego trybun obejrzą mecz gospodarza obiektu (Ajaksu Amsterdam) z inną europejską drużyną oraz potrenują w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata.
Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Patronat honorowy objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. (kik)

Informacje: Maciej Papierski, maciej.papierski@pzpn.pl, tel. 22/551-22-41, Przemysław Różowicz, p.rozowicz@maspex.com, tel. 33/870-84-55.