Aktualności | Tytanicznie i romantycznie

Tytanicznie i romantycznie

Tytanicznie i romantycznie

Publié: 24.03.2011 / Section: Miasto  Kultura 

Pianista Wojciech Waleczek będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu „Muzyczne podwieczorki w Willi Caro”.

Koncert rozpocznie się 27 marca o godzinie 16.00. W programie imprezy zatytułowanej „Tytanicznie i romantycznie” znajdą się wielkie transkrypcje fortepianowe Franciszka Liszta.
Po ubiegłorocznych obchodach rocznic urodzin dwóch wielkich romantyków: Chopina i Schumanna, w bieżącym roku wspominamy trzeciego twórcę epoki. Franciszek Liszt był ucieleśnieniem zarówno romantycznego bohatera, jak też XIX-wiecznego wirtuoza oszałamiającego magią swej osobowości. Jednym z jego muzycznych odkryć były słynne transkrypcje fortepianowe. Z uwagi na ogromne wymagania wykonawcze nieczęsto pojawiają się na estradzie koncertowej. Tego niełatwego zadania podejmie się w trakcie najbliższego spotkania gliwiczanin Wojciech Waleczek – laureat VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Liszta „Premio Mario Zanfi” w Parmie oraz III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu – zachęca Piotr Oczkowski z Klubu Inicjatyw Kulturalnych, który poprowadzi „Muzyczny podwieczorek”.
Bilety na recital są dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz przed koncertem w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach oraz miejski samorząd. (bom)