RAJD 360º

Mis à jour: 14.03.2011 / Section: / pdf

W maju znów czeka nas ekstremalna przygoda spod znaku 360º. Pieszo, na rowerze, rolkach i w kajakach będziemy przemierzać miasto.

Na żądnych wrażeń będzie czekać stukilometrowa trasa i zadania specjalne. Zapisz się już dziś! Druga edycja Miejskiego Rajdu 360º – Gliwice 2011 odbędzie się 7 i 8 maja. Przedsięwzięcie łączy zasady rajdu przygodowego (zespołowej rywalizacji sportowej obejmującej różne dyscypliny z wykorzystaniem zdolności topograficznych i nawigacyjnych) oraz gry miejskiej (wykonywanie sprawnościowych i intelektualnych zadań specjalnych na terenie obiektów i zabytków charakterystycznych dla danego miejsca).
Trasa rajdu zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszego dnia uczestnicy będą poruszać się na piechotę. W ten sposób w czasie 3 godzin przemierzą 25-kilometrowy odcinek, zatrzymując się w wyznaczonych punktach kontrolnych. W niedzielę natomiast wystartują na rowerach, choć niektóre fragmenty 75-kilometrowej drogi będą musieli pokonać pieszo, kajakiem (sprzęt zapewniają organizatorzy) i na rolkach. A wszystko to w czasie 7 godzin. Przewidziano też niespodzianki w postaci zadań specjalnych. Jedne będą wymagały sprawności fizycznej (np. wspinaczka), inne – intelektualnej. Najlepsi zawodnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.
Kto może wziąć udział w rajdzie? To propozycja dla dwuosobowych zespołów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Przewidziano klasyfikację w czterech kategoriach: zespoły męskie, zespoły mieszane lub żeńskie, zespoły męskie, w których suma wieku członków nie będzie mniejsza niż 90 lat, oraz zespoły mieszane lub żeńskie, w których suma wieku członków nie będzie mniejsza niż 90 lat. Wszystkich uczestników obowiązuje wpisowe. Termin przyjmowania zapisów upływa 30 kwietnia. Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej www.team360.pl/gliwice_2011.
Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji szykuje się plenerowy koncert. W sobotni wieczór pod Radiostacją Gliwicką będzie można posłuchać szantów. Organizatorami przedsięwzięcia są: miejski samorząd oraz Stowarzyszenie Team 360º. (bom)
Informacje: Referat Promocji UM, tel. 328239-12-60

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking