Śląski Nieprzetarty Szlak

Ajouté: 24.02.2011 / Section:

Organizatorzy Śląskiego Nieprzetartego Szlaku – cyklu imprez artystycznych dla osób niepełnosprawnych – zapraszają na warsztaty metodyczne w ramach Nieustających Warsztatów Teatralnych Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku.

Zajęcia są adresowane do terapeutów, pedagogów oraz opiekunów pracujących z osobami niepełnosprawnymi i stanowią jeden z etapów przygotowań do Spotkań Teatralnych Śląskiego NS – „Podróże w Czasie”.
Warsztaty odbędą się 4 marca (w godzinach od 9.00 do 14.00) w Kolegium Nauczycielskim przy ulicy Hutniczej 9 w Gliwicach. Poprowadzą je: dr Grażyna Szafraniec (z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), Dariusz Jezierski (reżyser związany z gliwickim Teatrem Nowej Sztuki) i Michał Stanowski (koordynator Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku). W programie: analiza problemów występujących w pracy teatralnej z osobami niepełnosprawnymi, ćwiczenia z przestrzenią i głosem, realizacja propozycji wniesionych przez uczestników, indywidualne konsultacje dotyczące przygotowywanych spektakli czy scenariuszy. – Jeżeli to możliwe prosimy o wcześniejsze wysłanie e-mailem scenariuszy do omówienia. W trakcie zajęć pojawi się także możliwość analizy spektaklu zarejestrowanego na nośniku CD lub DVD – informują organizatorzy.
Udział w warsztatach jest płatny. Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: terapia_kasperek@wp.pl. Szczegółowych informacji udzielają Adam Kasperek (504-509-977) i Wojciech Kotylak (tel. 662-263-455, 669-998-621). (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking