Plebiscyt "Dziennika Zachodniego"

Mis à jour: 24.01.2011 / Section: / pdf

Kto powinien zostać najlepszym sportowcem Gliwic i powiatu gliwickiego 2010 roku? Komu przypadnie tytuł Sportowej Twarzy?

Weź udział w akcji „Dziennika Zachodniego”. Szczegóły – www.gliwice.naszemiasto.pl. Głosowanie zakończy się 6 lutego. 5 dni później w miejskiej galerii Em(pi)k odbędzie się uroczystość wręczenia nagród. Lista laureatów zostanie opublikowana w internecie i na łamach „Dziennika Zachodnego” – w dodatku „Tygodnik Gliwice”.

Nominowani sportowcy:
1. Jakub Biskup (Piast Gliwice SA) – zdobywca największej ilość bramek dla Piasta w jesiennej rundzie w I lidze.
2. Jagoda Zagała (GKS Piast Gliwice) – indywidualna mistrzyni Polski juniorek do lat 17 i 20 w szpadzie.
3. Mateusz Nycz GKS Piast Gliwice) – młodzieżowy, indywidualny mistrz Polski w szpadzie.
4. Aleksander Staszulonek (SKS Muszkieter Gliwice) – mistrz Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w szpadzie.
5. Mateusz Antkiewicz SKS (Muszkieter Gliwice) – srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów do lat 20, srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do lat 17, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
6. Paweł Samol (GKG Merida Gliwice) – kolarz, wicemistrz Polski juniorów na szosie.
7. Natalia Nowak (GKG Merida Gliwice) – kolarka, złota medalistka mistrzostw Polski drużynowych na szosie.
8. Błażej Ożóg – kitesurfing, wicemistrz świata kite-loop, wicemistrz świata juniorów w kite.
9. Sandra Brodacka (GUKS Carbo Gliwice) – brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy, młodzieżowa mistrzyni Polski w boksie.
10. Jadwiga Stańczak (BKS Concordia Knurów) – międzynarodowa Mistrzyni Śląska brązowa medalistka Pucharu Polski.
11. Ignacy Rudawiec (AZS Gliwice) – judoka, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów.
12. Michał Kapias (Gliwicki Klub Pływacki „SiKReT”) – czterokrotny medalista mistrzostw Polski dziesięciolatków w pływaniu.
13. Szymon Wąs (Najemnik Gliwice) – kick-boxer, młodzieżowy mistrz Polski full contact.
14. Paulina Mularczyk (UKS Eugen Knurów) – wyciskanie sztangi leżąc, mistrzyni Polski do lat 16, 18, 20, 23.
15. Stanisław Kubit (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych) – modelarstwo lotnicze, zdobywca Pucharu Świata w klasie modeli szybowców sterowanych mechanicznie.

Nominowani działacze i trenerzy:
1. Jacek Adamczak – trener koszykarzy GTK Fluor-Britam Gliwice jego drużyna awansowała do II ligi
2. Wojciech Czapla – trener siatkarek KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, jego drużyna awansowała do I ligi.
3. Krzysztof Czapla – dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej Gliwice, trener siatkówki, animator curlingu.
4. Czesław Garncarz – trener koordynator sekcji judo KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.
5. Eugeniusz Mehlich – trener UKS Eugen Gliwice. Jego podopieczni zdobyli 37 medali na mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.
6. Jan Motyl – trener szermierzy SKS Muszkieter Gliwice.
7. Piotr Tomala – trener szermierzy GKS Piast Gliwice, szkoleniowiec Jagody Zagały.
8. Henryk Wilk – wiceprezes, trener koordynator GUKS Carbo Gliwice, niestrudzony organizator. krajowych i międzynarodowych imprez bokserskich w Gliwicach.
9. Wojciech Kijewski – trener i wychowawca młodzieży.
10. Patryk Wojcik – prezes pyskowickiego klubu Futsalowego Remedium (I liga).

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking