Aktualności | Grafiki Kokotta

Grafiki Kokotta

Publié: 10.01.2011 / Section: Kultura 

Związek Polskich Artystów Plastyków (okręg gliwicko-zabrzański) zaprasza na pierwszą wystawę w nowym roku.

12 stycznia w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” (ul. Studzienna 6) zostanie otwarta wystawa prac Tomasza Kokotta zatytułowana „Zobacz grafikę moimi oczami”.
Urodzony na Śląsku artysta, zajmuje się grafiką, projektowaniem, plakatem, rysunkiem, animacją i malarstwem. Za swoją ulubioną technikę graficzną uważa linoryt drukowany na materiale. Jest absolwentem Instytutu Sztuki Uniwersytetu w Cieszynie i członkiem ZPAP. Współpracuje z Muzeum w Gliwicach – współtworzył aranżacje wystaw „Oręż średniowiecza” oraz „Gliwiccy Kresowianie”. Uczestniczył w wielu ekspozycjach, a w 2009 r. został nominowany do Grand Prix Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach za pracę „Ego”.
– Na wystawie w „Perełce” Tomasz Kokott zaprezentuje prace wykonane na przestrzeni kilku lat – od pierwszych eksperymentalnych odbić na tkaninie, po wielkoformatowe grafiki z cyklu „ego-iści”, a także plakaty i rysunki. Tematem, po który zazwyczaj sięga, jest człowiek zmagający się ze skrajnymi emocjami, wynikającymi z niedostosowania do otaczającej go rzeczywistości. Jego prace charakteryzują ekspresyjnie zniekształcone, ciemne postaci, które mocno kontrastują z dużymi płaszczyznami białego płótna – zachęcają organizatorzy pokazu. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.00. Wystawa będzie czynna do 5 lutego. (bom)