Piast rozpoczął przygotowania

Added: 08.08.2017 / Section: / print / pdf
Piast Gliwice

Fot. M.Duśko

Futsalowa drużyna Piasta  rozpoczęła przygotowania do sezonu 2017/18. Poprzednią kampanię drużyna z Jasnej 31  zakończyła na szóstym miejscu w Futsal Ekstraklasie. W przerwie letniej w zespole zaszło sporo zmian.  

Przede wszystkim zmienił się sztab szkoleniowy. Z dniem 1 lipca pałeczkę od Jacka Podgórskiego przejął Klaudiusz Hirsch. To jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych szkoleniowców tej odmiany piłki w Polsce. Na przełomie 2012/2013 roku był selekcjonerem Reprezentacji Polski w futsalu. Mimo stosunkowo młodego wieku (39 lat) zdołał już jako trener, prowadząc   Akademię FC Pniewy zdobył dwa kolejne tytuły Mistrza Polski w futsalu. Z klubem z Wielkopolski dwukrotnie występował też w UEFA Futsal Cup, w sezonie 2010/2011 awansował do Elite Round czyli 16 najlepszych drużyn w Europie. W poprzednim sezonie prowadząc FC Toruń wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.  
Cele są ambitne. Wiadomo, że w klubie po transformacji i po przejściu pod markę Piasta apetyty są spore. Natomiast czeka nas ogrom pracy nie tylko pod względem sportowym, lecz również organizacyjnym. Naszym sprzymierzeńcem będzie czas. Wierzę, że tak  będzie. Że systematyczny wysiłek, konsekwencja w działu sprawią, że przyjdzie taki moment, iż Piast Gliwice będzie walczył o najwyższe lokaty – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy szkoleniowiec.
Jego asystentem będzie Szymon Wesołowski.  To młody, ambitny szkoleniowiec, posiadający już licencję UEFA Futsal B, który w poprzednim sezonie szkolił gliwicką młodzież. Kierownikiem drużyny będzie natomiast Miłosz Karski. Sporo zmian zaszło też w samej drużynie. Mizgajski, Paweł Barański, Tomasz Szczurek, Robert Satora, Bartosz Siadul, Tomasz Czech i Amadeusz Pasierb. Przybyli: Aleksander Waszka, Marek Bugański, Ariel Mnochy, Michał Dubiel. Z zespołem trenują też juniorzy, wychowankowie klubu. To nie koniec wzmocnień. W planach jeszcze dookooptowanie dwóch zawodników. Niewykluczone, że będą to zagraniczni futsaliści.

Docelowo kadra będzie liczyć 14 zawodników, czyli tylu, ilu może być zgłoszonym do meczu. Nie chce, aby ktoś oglądał mecze z perspektywy trybun. W razie konieczności (kontuzje, kartki) będziemy sięgać po nasza młodzież - zdradza Klaudiusz Hirsch.    
Zespół będzie trenował głównie na własnych obiektach, ale też wyjedzie na zgrupowanie do Brennej. W planach jest seria spotkań kontrolnych z zespołami z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Drużyna weźmie też udział w turnieju na Węgrzech w pierwszy weekend września. Rozgrywki w Futsal Ekstraklasie rozpoczną się 30 września. Piast w I kolejce zmierzy się z AZS UG Gdańsk.

Źródło: Piast Gliwice

--aucun--

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking