Wielki koncert już JUTRO!

Mis à jour: 03.07.2017 / Section: / pdf

Zagrają Grzegorz Hyży, Anna Wyszkoni, a jako gwiazda wieczoru – legendarny zespół Lady Pank. Spotykamy się 30 czerwca na pl. Krakowskim! Start o godz. 18:00.

Wielka plenerowa impreza na rozpoczęcie wakacji wystartuje punktualnie o godz. 18.00. Jako pierwszy na scenie wystąpi Grzegorz Hyży. Artysta szturmem wszedł do pierwszej muzycznej ligi po świetnym występie w finale programu „X Factor”. Jego debiut płytowy, „Z całych sił”, pokrył się platyną. W 2017 roku na szczyty list przebojów wywindował Hyżego kawałek „O Pani” z wydanej w maju płyty „Momenty”. Nowe utwory to energetyczna mieszanka mainstreamowego rocka i nowoczesnego indie.


Grzegorz Hyży (fot. materiały promocyjne)

Anna Wyszkoni rozpoczęła karierę w zespole Łzy. Po kilkunastu latach zdecydowała się skupić na karierze solowej, stawiając na dojrzalszy repertuar. Ma na koncie cztery platynowe (w tym dwie podwójnie platynowe) i trzy złote płyty. Niezwykła osobowość i wrażliwość artystki przykuwa uwagę publiczności, a jej koncerty zawsze są pełne dobrej energii i bardzo widowiskowe. Nie inaczej będzie na pl. Krakowskim!


Anna Wyszkoni (fot. Z. Pióro)

Ostatnim punktem w programie Nocy Świętojańskiej będzie występ Lady Pank. Rockowa formacja była jednym z najważniejszych zespołów lat 80. Ich piosenki nuciła cała Polska – „Mała Lady Pank”, „Tańcz, głupia, tańcz”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zamki na piasku” – można by tak długo wyliczać! Po kilkuletniej przerwie zespół reaktywował się w latach 90. i nagrał kolejne, świetnie przyjęte albumy. Lady Pank to zespół instytucja i historia polskiego rocka w pigułce. Ich występ po prostu trzeba zobaczyć!


Lady Pank (fot. materiały promocyjne)

Wstęp na koncerty jest wolny. Organizatorem Nocy Świętojańskiej jest Miasto Gliwice i Teatr Miejski w Gliwicach.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking