Aktualności | Puchar Europy na Olimpijczyku

Puchar Europy na Olimpijczyku

Puchar Europy na Olimpijczyku

Publié: 26.11.2021 / Section: Miasto 

W weekend 27-28 listopada w krytej pływalni Olimpijczyk na Koperniku odbędzie się Puchar Europy w pływaniu w płetwach. Do Gliwic przyjadą reprezentacje aż dwudziestu klubów.

Pływalnia Olimpijczyk jest idealnym miejscem do przeprowadzania zawodów sportowych nawet najwyższej rangi, dlatego cieszy się sporą popularnością – odbywa się tam wiele prestiżowych zawodów, w których swoje umiejętności sprawdza liczne grono sportowców. W najbliższym wydarzeniu – Pucharze Europy w pływaniu - w płetwach wezmą udział reprezentanci aż dwudziestu klubów pływackich, m.in. z Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Estonii i Białorusi. Te prestiżowezawody rozgrywanesą  w Gliwicach od wielu lat.
Skierowane są do najmłodszych grup wiekowych, ale zmagać się będą również starsi zawodnicy, którzy powalczą o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w 2022 r.
Polskę reprezentować będą nasze największe gwiazdy tej dyscypliny: Szymon Kropidłowski (klub Manata Kościerzyna) oraz Antonina Dudek (Delfinek Chodzież), którzy na Mistrzostwach Świata w Tomsku uzyskali nominację do startu w The World Games 2022 w USA, czyli dla zawodników najważniejszej imprezy organizowanej raz na cztery lata, czyli tak jak Igrzyska Olimpijskie (aktualnie pływanie w płetwach nie jest dyscypliną olimpijską, choć mocno pretenduje do włączenia do programu).
W sobotę zawody potrwają od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00. W niedzielę w godz. od 9.00 do 12.00 potrwają konkurencje dla osób z niepełnosprawnością umysłową.
Osoby chcące w weekend skorzystać z pływalni Olimpijczyk powinny zapoznanie się z harmonogramem.
Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie internetowej http://livetiming.pl. (mf/MZUK)

 

plakat