Aktualności | Drone Demo Day Gliwice 2022

Drone Demo Day Gliwice 2022

Drone Demo Day Gliwice 2022

Veröffentlicht: 06.06.2022 / Section: Miasto 

Puchar Polski Dronów Wyścigowych za nami. To była prawdziwa uczta dla miłośników dronów, szybkich lotów i nowych technologii. Na specjalnym torze wyścigowym rozegrano zawody, można też było m.in. skorzystać z symulatora lotów i zobaczyć pokaz drona ratunkowego. Emocji nie brakowało! Gospodarzem i współorganizatorem zawodów było Miasto Gliwice.

First Person View, lub FPV to sport, w którym uczestnicy kontrolują małe samoloty sterowane radiowo lub quadkoptery wyposażone w kamery. Podobnie jak w przypadku pełnowymiarowych wyścigów lotniczych, celem jest jak najszybsze ukończenie ustalonej trasy. W minioną niedzielę w Gliwicach odbyły się  pierwsze na Śląsku zawody z cyklu Pucharu Polski Dronów Wyścigowych FPV – Drone Racing 2022.

Na zielonych terenach przy Gliwickim Centrum Naukowo-Technologicznym CECHOWNIA swoje umiejętności w zakresie pilotowania bezzałogowych statków powietrznych  zaprezentowało 23 młodych ludzi z całej Polski. Ich zmagania widzowie mogli na bieżąco śledzić na telebimie. Zawodnicy byli wyposażeni w gogle FPV, które na żywo rejestrują obraz przelotu, przez co ma się wrażenie  przebywania w kabinie pilotowanego statku. Młodzi ludzie walczyli o punkty, które przydadzą im się w klasyfikacji wyłaniającej reprezentację Polski w droncingu, która pojedzie na mistrzostwa świata w 2023 r.

Edukacyjno – rozrywkowy charakter wydarzenia pozwolił także na skorzystanie z fachowej wiedzy przygotowanej przez ekspertów, sesji treningowych oraz ciekawych dyskusji w strefie edukacji. Zainteresowani branżą dronową uczestnicy wydarzenia mogli poznać ciekawe, nowoczesne sposoby wykorzystania dronów w codziennym życiu, zobaczyć różne ich rodzaje oraz skorzystać z okazji by zaznajomić się  z zasadami legalnych i bezpiecznych lotów, zobaczyć panoramę miasta w specjalnych goglach czy  przetestować swoje umiejętności w symulatorze lotów. Przeprowadzono też misję poszukiwawczo-ratunkową z wykorzystaniem bezzałogowej maszyny latającej.
To było pierwsze tego typu wydarzenie w Gliwicach. (mf)

 

zawodnik Nowe Gliwice Nowe Gliwice z lotu ptaka dziecko przy monitorze prezydent Gliwic podczas otwarcia przegotowanie drona do lotu stanowiska z zawodnikami dron podczas zawodów drony