Lidia Fidura na podium Mistrzostw Świata!

Hinzugefügt: 17.05.2022 / Bereich:
Lidia Fidura z zespołem fot. PZB
16 maja był świetnym dniem dla polskiego boksu olimpijskiego – na Mistrzostwach Świata w Stambule reprezentantka GUKS Carbo Lidia Fidura (+81 kg) wygrała walkę ćwierćfinałową i zagwarantowała sobie medal! To wielki sukces Biało-Czerwonych, których trenerem od kilku miesięcy jest Tomasz Dylak.
 
32-letnia Lidia Fidura w pojedynku o krążek pokonała Ukrainkę Mariię Lovchynską 5:0 (30-24, 30-25, 30-25, 30-25, 29-26). Z tą samą rywalką Polka wygrała jednogłośne przed 3 laty w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska.
 
Od początku poniedziałkowa walka układała się po myśli zawodniczki ze Śląska. Pierwszą rundę wygrała 4:1, a bardzo wysoko prowadziła po drugiej, kiedy dodatkowo Ukrainka dostała dwa ostrzeżenia. W tej sytuacji tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo Lidii Fidurze. Na szczęście nic złego się nie stało, a ogłoszenie wyniku było tak naprawdę formalnością.
 
8-krotna Mistrzyni Polski zdobywała już medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich, a teraz zapewniła sobie też medal Mistrzostw Świata. W środowym półfinale zmierzy się z Turczynką Sennur Demir. Dla Polski to medal nr 11 w historii MŚ Kobiet, pierwszy od 2012 roku.
 
(PZB)
Lidia Fidura zwycięska na ringu
fot. PZB

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking