Aktualności | Młodzież z brązem!

Młodzież z brązem!

Veröffentlicht: 21.03.2022 / Abschnitt: Miasto

Zespół GTK Gliwice U19 prowadzony w turnieju finałowym przez Marcina Klozińskiego zajął 20 marca 3. miejsce w Mistrzostwach Polski. W półfinale młodzi gliwiczanie musieli uznać wyższość Enei Basket Junior Poznań, ale w meczu, którego stawką był najniższy stopień podium, ograli po dogrywce Exact Systems Śląsk Wrocław.

W meczu z poznaniakami gliwiczanie szybko uzyskali wysokie prowadzenie i ich przewaga w pewnym momencie wynosiła już 17 punktów (42:25). Niestety, chwilę później koszykarze z Górnego Śląska kompletnie stanęli. Od stanu 44:30 stracili 23 kolejne punkty i to rywal był coraz bliżej finału. Kiedy zawodnicy z Wielkopolski wyszli na prowadzenie różnicą aż 23 „oczek”, stało się jasne, że na tym etapie meczu te straty będą już nie od odrobienia. Podopieczni Klozińskiego ambitnie walczyli do końca, ale ostatecznie przegrali 80:92 i w niedzielny poranek pozostała im już tylko walka o brązowe medale.

Do tej rywalizacji gliwiczanie podeszli zupełnie odmienieni, grając bardzo mocno i wymuszając kolejne błędy zawodników Exact Systems Śląska. W pewnym momencie przewaga GTK sięgła 31 punktów. Po przerwie jednak wrocławianie całkowicie odrobili straty – na cztery minuty przed końcową syreną wynik był remisowy (82:82). Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej minimalnie lepsi okazali się gliwiczanie. W końcowych sekundach szansę na zmianę rezultatu miał jeszcze Śląsk, ale ostatecznie to ławka GTK mogła podnieść ręce w geście triumfu.

W pierwszej piątce turnieju znalazło się miejsce dla przedstawiciela GTK, Igora Krzycha. Gratulacje!