Aktualności | Toruń ponownie lepszy

Toruń ponownie lepszy

Veröffentlicht: 10.03.2022 / Abschnitt: Miasto

9 marca podopieczni Maroša Kováčika od samego początku meczu z Twardymi Piernikami ustawili się w roli goniących wynik i choć były momenty, że byli bardzo blisko rywala, to ostatecznie torunianie okazali się lepsi i zrobili kolejny krok w kierunku play off. Gliwiczanie z GTK będą do końca walczyć o ligowy byt.

Środową rywalizację lepiej rozpoczęli torunianie. GTK miało spore problemy w ataku i sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, kiedy na parkiecie pojawił się Daniel Gołębiowski. Gdy jego wyczyn dwukrotnie skopiował Roberts Stumbris i gliwiczanie zbliżyli się na punkt, trener Skelin desygnował do gry Przemysława Karnowskiego. Środkowy Twardych Pierników szybko zdobył pięć punktów. Wynik pierwszej kwarty ustalił James Eads III, który wykorzystał kontrę (13:19).

Po wznowieniu gry GTK próbowało zmniejszyć dystans, ale ta część spotkania skończyła się 9-punktową przewagą torunian (30:39). Mimo kilku okazji obie drużyny w tej połowie punktów już nie zdobyły.

Drugą połowę GTK rozpoczęło od mocnego postanowienia zredukowania strat. Nadarzyło się kilka szans na poprawienie rezultatu, ale nie zostały wykorzystane i goście odpowiadali z zimną krwią. Kolejny zryw miejscowych i skuteczne akcje Krajiny oraz Hindsa pozwoliły zniwelować straty do 10 punktów (50:60). Gliwiczanie starali się zbliżyć jeszcze mocniej, ale proste błędy w obronie powodowały że torunianie, a konkretnie Daniel Amigo, nie miał problemów z umieszczaniem piłki w koszu (54:64).

Czwartą kwartę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Najpierw Eads III popisał się akcją 2+1, a następnie Amigo dobił rzut kolegi i zespół Ivicy Skelina prowadził już różnicą 15 punktów (54:69). Gołębiowski trafił z narożnika, ale odpowiedź torunian była jeszcze lepsza. Z dystansu skuteczne rzuty oddali kolejno Rogić i Diduszko (59:77) i to praktycznie oznaczało koniec marzeń GTK o korzystnym wyniku. W końcowym fragmencie gospodarze zniwelowali rozmiary porażki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 70:83.

Kolejny mecz GTK zagra 13 marca o godzinie 19.30 w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Arged BM Stal.