Wielki finał pięknej akcji

Hinzugefügt: 17.12.2021 / Bereich:
Wiceprezydent Śpiewok i dyrektor NIO przy choince Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice

Zakończyła się ogólnopolska akcja Fundacji Onkologicznej Rakiety „Książka potrzebna od zaraz”. Książki, które podczas niej zebrano trafią do chorych, którzy najbliższe święta spędzą w szpitalu. W ramach akcji, dziś w ogrodzie Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach stanęła wielka choinka ozdobiona bombkami wykonanymi przez uczestników warsztatów organizowanych przez Fundację. W wydarzeniu wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok i przewodniczący Rady Miasta Marek Pszonak.

Święta Bożego Narodzenia to taki czas, który chcemy spędzać z najbliższymi, czas radości i odpoczynku od codziennej gonitwy. Szczególnie więc chcemy wspierać tych, którzy w tym wyjątkowym czasie z bliskimi być nie mogą. Cieszę się, że dzięki zorganizowanej przez Fundację Rakiety Onkologiczne akcji, uśmiech na twarzach a radość w sercach zagości także u osób odosobnionych od swoich rodzin, przebywających w szpitalach, chorych. Dużo zdrowia dla Państwa! Całej masy świątecznych cudów! A przedstawicielom Fundacji wytrwałości w czynieniu dobra –  mówił Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwice.

 

Przez dwa miesiące międzypokoleniowe drużyny przygotowywały ozdoby świąteczne, które 17 grudnia ozdobiły choinkę Fundacji Onkologicznej Rakiety i Miasta Gliwice. Świąteczne drzewo pojawiło się w ogrodzie Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

 

Zamieniliśmy dziesiątki styropianowych bombek w małe, świąteczne dzieła sztuki. Poruszyliśmy cały kraj, by zebrać ponad 80 tysięcy książek z dedykacjami dla chorych onkologicznie, którzy Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalach. To są świąteczne cuda. Wspólne ubieranie choinki to symboliczne wsparcie chorych onkologicznie, pokazanie im, że jesteśmy z nimi, danie choć odrobinę otuchy w tym trudnym dla nich czasie. Święta to czas rodzinny, w dobie COVID-19 spędzanie go razem dla pacjentów jest niemożliwe. Dlatego chcemy wspólnie dać im choć trochę nadziei – mówi Maja Surowicz-Biłyj, prezes Fundacji Onkologicznej Rakiety.

W wydarzeniu, podczas którego strojono choinkę uczestniczyli przedstawiciele lokalnych społeczności, samorządu, firm i instytucji.

Bardzo nam miło, że tak wiele ludzi dobrej woli zaangażowało się w to przedsięwzięcie z myślą o osobach z chorobami nowotworowymi. Diagnoza onkologiczna i proces leczenia to dla chorych bardzo stresujące doświadczenie i szczególnie trudne wyzwanie, zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Mamy nadzieję, że ta pięknie ozdobiona choinka i książkowe upominki sprawią trochę radości naszym pacjentom i dodadzą im otuchy – mówi prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Odbyła się także część artystyczna. Kolędowy repertuar zaprezentowała Anna Laskowska, uczennica 7. klasy SP w Chudowie i 1. klasy Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie fortepianu, laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych i uczestniczka programu „Szansa na sukces - Eurowizja Junior”.
Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Gliwice i Miejski Zarząd Usług Komunalnych. (mf)

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący RM i prezes Fundacji Rakiety
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice
Przewodniczący RM wiesza bombki
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice
Wiceprezydent Śpiewok wiesza bombkę
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice
dziewczyna śpiewa kolendę
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice
dziewczynka śpiewa kolendę
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice
książki dla chorych
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice
Przewodniczący RM i prezes Fundacji Rakiety
Przewodniczący RM wiesza bombki
Wiceprezydent Śpiewok wiesza bombkę
dziewczyna śpiewa kolendę
dziewczynka śpiewa kolendę
książki dla chorych

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking