Warsztaty rzeźbiarskie w Muzeum w Gliwicach

Hinzugefügt: 17.12.2021 / Bereich:
kolaż rzeźb fot. materiały organizatora

Nie mogło być inaczej! Najnowsza wystawa czasowa Muzeum w Gliwicach, współorganizowana z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, pt. „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku” to świetna okazja, by zrealizować warsztaty rzeźbiarskie!

Dzieci, a także młodzież i dorośli, mają teraz możliwość sprawdzenia się w roli… rzeźbiarza! Od grudnia do lutego odbywać się będą spotkania – po dwa w każdym miesiącu, które wprowadzą nas w różne techniki rzeźbiarskie, spróbujemy też pracy w rozmaitym materiale (glina, gips, masa solna, papier). Zajęcia poprowadzi Wojciech Grzywaczyk, artysta plastyk, przed którym ta dziedzina działalności artystycznej nie ma absolutnie żadnych tajemnic.

Pierwsze spotkanie dla najmłodszych rzeźbiarzy pt. „Glino-stworki” odbędzie się już w sobotę, 18 grudnia w Willi Caro o godz. 11.00. Podczas warsztatów zaznajamiać się będziemy z właściwościami gliny. Jaki ma kolor, jaką konsystencję? Czy łatwo zrobić z niej rzeźbę? Wspólnie się o tym przekonamy – spróbujemy stworzyć nasze własne fantastyczne zwierzątka z gliny i… patyczków!

Z kolei młodzież i dorośli tego samego dnia, o godz. 13.00 w ramach spotkania pt. „Świat figur” poznają odpowiedź na pytanie, czy wykorzystując patyki, sznurki, bandaże gipsowe i sam gips można stworzyć pełnoplastyczną rzeźbę oraz na czym polega technika gipsu z narzutu? Sprawdzimy w teorii i… praktyce! Serdecznie zapraszamy, może dzięki grudniowym warsztatom stworzymy dla kogoś bliskiego prawdziwy artystyczny prezent od serca? Do zobaczenia!

Koszt udziału w warsztatach to 1 zł od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 783 560 006.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking