Kulturalny rozkład jazdy: 1–3 października

Hinzugefügt: 01.10.2021 / Bereich:
banner

W nadchodzący weekend „głodni kultury” będą mieli w czym wybierać! Rozpoczynają się dwa świetne festiwale muzyczne, PalmJazz i Gliwicki Festiwal Bachowski, a galerie i inne miejsca, w których królować będzie sztuka, otworzą swoje podwoje dla zwiedzających podczas ArtNocy.

  • W piątek 1 października w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) od godz. 17.00 do 19.45 będzie można zagrać w szachy. Więcej informacji znajduje się na stronie biblioteka.gliwice.pl.
  • Festiwal PalmJazz gra w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10). W piątek 1 października o godz. 19.00 wystąpi Marcin Wasilewski Trio, a o godz. 21.30 zagra Lorenzo De Finti Quartet. Na sobotę 2 października zaplanowano koncert Yemen Blues (godz. 19.00) i Mikael Godee Band – Corpo (godz. 21.30).
  • W sobotę o godz. 10.00 w Bibliotece Centralnej rozpocznie się mobilna gra miejska „W 80 minut dookoła świata”. Wydarzenie jest częścią Haczyka – Gliwickich Spotkań Literackich.
  • 2 października czeka nas 14 Gliwicka ArtNoc. Między godz. 16.00 a 23.00 będzie można zwiedzać galerie, pracownie artystyczne i inne miejsca, które przygotowały szereg atrakcji ze sztuką w roli głównej. Program wydarzenia jest dostępny w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu.
  • Pierwszy koncert w ramach XXII Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego odbędzie się w niedzielę w kościele pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4). O godz. 16.00 wystąpią klawesynistka Elżbieta Stefańska oraz Mariko Kato-Shioya, Tomasz Potaczek,Aleksandra Owczarek,Anna Hara-Pióro, Elżbieta Górka, Małgorzata Muzyka-Gołogórska i Adrianna Kafel. W programie są koncerty i sonaty Johanna Sebastiana Bacha.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz! (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking