Wymiana solanki. Dwudniowa przerwa w pracy tężni

Hinzugefügt: 28.09.2021 / Bereich:
tężnia solankowa Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Od 29 do 30 września tężnia solankowa w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej będzie nieczynna. W tym czasie zostaną przeprowadzone konieczne prace przy wymianie solanki oraz czyszczenie zbiornika i instalacji.

Gliwicka tężnia to jeden z ulubionych celów spacerów mieszkańców. Oddalona od ruchliwych ulic, usytuowana w głębi lasu, przyciąga miłośników nadmorskiego powietrza i wypoczynku przy lekturze na  świeżym powietrzu. Raz w miesiącu obiekt wymaga czyszczenia i wymiany solanki, by znów cieszyć gliwiczan. Najbliższy termin przerwy technologicznej to 29-30 września. Później mieszkańcy znów będą mogli bez ograniczeń cieszyć się dobroczynnym działaniem tężni.
Przypominamy, że wokół tężni powstała strefa relaksu z leżakami i ławkami oraz reprezentacyjny ogród. Wyeksponowano rosnący tu wcześniej dąb szypułkowy, a dodatkowo posadzono w sumie ok. 700 krzewów, traw i ozdobnych bylin, m.in. trzcinniki, kostrzewy, winobluszcz i wrzosy. W pobliżu są również stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla odwiedzających tężnię. Ścieżki wokół zostały wyłożone nawierzchnią dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking