Dwa ciosy Szadurskiego

Hinzugefügt: 27.09.2021 / Bereich:
futsaliści w akcji fot. piast.gliwice.pl

W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Red Dragons Pniewy 2:1. Obie bramki dla drużyny z Areny zdobył Sebastian Szadurski. Dla gospodarzy trafił Mateusz Kostecki.

„Smoki” przystępowały do tego starcia podbudowane zdobyciem Superpucharu Polski, a pokonały w tym meczu mistrzów kraju – Rekord Bielsko-Białą. Od początku tego spotkania na parkiecie trwała walka o każdy metr boiska, stąd szybko obie drużyny łapały faule. Pierwszą sytuację bramkową mieli gospodarze. W 8. min Błaszyk trafił w poprzeczkę. Zaraz potem Szadurski oddał swój pierwszy strzał na bramkę „Smoków”, ale jeszcze nie było to celne uderzenie. Po 10. min inicjatywę przejął Piast. Na bramkę gospodarzy strzelali Bakłanov i Cadini. Oba te uderzenia jeszcze obronił Błaszczyk. W końcu jednak golkiper gospodarzy skapitulował. W 13. min Śmiałkowski mocno uderzył – Błaszczyk odbił piłkę, dopadł do niej Szadurski i umieścił w siatce. Pniewianie rzucili się do odrobienia tej straty, ale bez powodzenia i na przerwę w lepszych nastrojach schodzili gliwiczanie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. To podopieczni Orlando Duarte byli zespołem dyktującym warunki, ale miejscowi też próbowali wypracować sobie sytuację, która dałaby im wyrównanie. Udało im się to w 32. min. Kostecki zdecydował się na indywidualną akcję i mocnym strzałem z prawej nogi pokonał Widucha. Taki wynik nie satysfakcjonował żadnej ze stron, stąd zarówno pniewianie, jak i gliwiczanie dążyli do strzelenia bramki, która dałaby im trzy punkty. Po stronie gości bliski szczęścia był Mrowiec, po stronie gospodarzy – Kostecki. Wydawało się, że mecz ten zakończy się remisem, który byłby wynikiem odzwierciedlającym przebieg tego spotkania, ale Orlando Duarte ma w swoim zespole Sebastian Szadurskiego. Już w 40. min wychowanek Piasta dobił strzał Dasaieva, który golkiper Smoków obronił, ale piłka wróciła do Szadurskiego, a ten drugie uderzenie zamienił, jak się okazało, na zwycięską bramkę.

Po trzech kolejkach Piast ma na koncie 9 punktów. Na ten moment daje to czwartą lokatę w tabeli.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking