Weekend wysokich lotów

Hinzugefügt: 27.08.2021 / Bereich:
samoloty Fot. materiały Aeroklubu Gliwice

Wielka gratka dla miłośników lotnictwa! W sobotę, 28 sierpnia zostanie otwarte Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, z których będzie można skorzystać w zorganizowanych grupach. Warto więc zarejestrować zapisać się na zwiedzanie – nie ruszając się z ziemi przeżyjecie emocjonujący lot w przestworzach!

To będzie wspaniała przygoda dla miłośników lotnictwa, przestworzy, szybowców, samolotów i spadochronów. W weekend 28-29 sierpnia na gliwickim lotnisku zostanie otwarte nowoczesne Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej. Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji: zwiedzenie wyremontowanych hangarów Aeroklubu Gliwickiego z muzeum zabytkowych szybowców, zwiedzanie części wystawienniczej GCEL, loty w profesjonalnym symulatorze, projekcje lotnicze w kopułach kinowych, pokazy układania spadochronów oraz prezentacje modeli Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych i przelot samolotów akrobacyjnych (w sobotę o godz. 11.45). W sobotę, 28 sierpnia zwiedzanie zaplanowano od godz. 13.00 do 18.00, w niedzielę GCEL będzie można odwiedzić w godz. od 10.00 do 18.00. Wejścia będą odbywać się co pół godziny. Zwiedzanie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego już dziś warto je sobie zarezerwować!
Rezerwacja

Na uroczyste otwarcie zaprasza Aeroklub Gliwice i Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej.

Przypominamy, że Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej powstało na terenie dawnych warsztatów lotniczych na zmodernizowanym gliwickim lotnisku.W nowoczesnym budynku wystawienniczo-szkoleniowym GCEL zaprojektowanym przez PANOVA Studio zamontowano symulator lotów i kopułki i-cinema 180 stopni i 360 stopni, w których można zobaczyć film o lotnictwie 4D. W przebudowanym dużym hangarze wyeksponowano zabytkowe szybowce.
W ramach Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej będzie również działał Ośrodek Modelarstwa Lotniczego prowadzony przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Na cele ośrodka w pobliżu lotniska powstaje tor dla modeli na uwięzi, na którym będzie można rozgrywać zawody o zasięgu krajowym i światowym. (mf)

 

hangar
Fot. materiały Aeroklubu Gliwice
plansze edukacyjne
Fot. materiały Aeroklubu Gliwice
Sala GCEL
Fot. materiały Aeroklubu Gliwice
Wnętrze GCEL
Fot. materiały Aeroklubu Gliwice
baner
hangar
plansze edukacyjne
Sala GCEL
Wnętrze GCEL
baner

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking