Kochamy gry rodzinne

Hinzugefügt: 16.08.2021 / Bereich:
Ludzie na rajdzie Fot. G.Ożga/UM Gliwice

Za nami druga z trzech tegorocznych Gliwickich Gier Rodzinnych 360 Stopni. Emocji nie brakowało, a gra cieszyła się dużym zainteresowaniem. Gliwiczanie licznie, a przede wszystkim rodzinnie przystąpili do aktywnych zmagań, rozwiązywania łamigłówek, wspólnego szukania wyjść z trudnych sytuacji i udziału w licznych quizach i konkurencjach o tematyce ekologicznej. Kto przegapił, koniecznie powinien zapisać się na kolejną grę – ta odbędzie się już 11 września!

Ponad 200 osób, tworząc 55 drużyn, wzięło udział w drugiej Gliwickiej Grze Rodzinnej sprawdzając swoją widzę o naturze, środowisku i ekologii, integrując się a przede wszystkim - świetnie się bawiąc. W sobotę, 14 sierpnia w centrum Gliwic można było natknąć się na skupiska roześmianych i rozemocjonowanych rodzin zmagających się z różnymi konkurencjami, segregujących śmieci, z zapałem sadzących cebulki kwiatów, z błyskiem w oku grających w wodne kręgle, z zaangażowaniem robiących ręczne pranie na starodawnych tarach, w skupieniu odpowiadających na pytania w ekologicznych quizach i układających pod zdjęciami Elżbiety Dzikowskiej napisy z materiałów do recyklingu. Podczas wydarzenia można było zrobić sobie zdjęcie z maskotkami: misiem gliwickiej Straży Miejskiej i śMietkiem  z Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów, które aktywnie włączyły się do organizacji Gry, a także - wraz z dyrektorkami ZSP nr 14 (Dorotą Iwanek) i ZSO nr 8 (Katarzyną Dąbrowską) - nauczyć się jazdy na trikke (trzykołowej hulajnodze), odwiedzić miniogród botaniczny przy ul. Jasnogórskiej, nauczyć się rozpoznawać liście różnych gatunków drzew, a w siedzibie PWiK napić się lemoniady przygotowanej na bazie gliwickiej kranówki.
Konkurencje drugiej Gliwickiej Gry Rodzinnej zaplanowano w taki sposób, by uczestnicy mieli okazję odwiedzić większość skwerów i zieleńców w centrum miasta. Poszczególne punkty gry znajdowały się m.in. na skwerze Valenciennes, przy parku Chopina, placu Grunwaldzkim, skwerach Dessau i Bottrop oraz parku Starokozielskim.
Emocji nie brakowało!
Była to druga tegoroczna gra rodzinna, tym razem związana z naturą i ekologią. Pierwsza utrzymana była w tematyce sportowej. Co będzie motywem trzeciej? Jeszcze nie zdradzamy, ale zapewniamy, że warto się zapisać.
Co przed nami?
Kolejne emocje! Czyli jeszcze jedna rodzinna zabawa (11 września) oraz długi, pełen ekstremalnych wyzwań Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni! (12 września). Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomnianą przygodę. Miasto Gliwice zaprasza!
Jak się zapisać?
To proste! Zapisy na wszystkie kategorie Gliwickiego Rajdu Przygodowego prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.team360.pl/pl/entry/race.
Wystarczy się zalogować, wybrać rajd, w którym chcecie wziąć udział i zapisać się. Obecnie można zapisać się na długodystansowy, ekstremalny Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni, który odbędzie się 12 września – wolne miejsca są do Waszej dyspozycji! Lada moment ruszą zapisy na Grę Rodzinną, która odbędzie się 11 września (o rozpoczęciu zapisów poinformujemy na stronie internetowej www.gliwice.eu).
Dla kogo Rajd?
Dla każdego! Wystarczy zapał, dobry nastrój, pozytywna energia i znośna kondycja fizyczna. Drużyna w Gliwickiej Grze Rodzinnej może liczyć od 2 do 5 osób. Jeden z uczestników musi być pełnoletni. W składzie musi być też (co najmniej) jedno dziecko poniżej 14 roku życia.
W Gliwickim Rajdzie Przygodowym 360 Stopni (12 IX) mogą wziąć udział dwuosobowe drużyny. Tradycyjnie będzie trzeba się zmęczyć – biegając, jeżdżąc na rowerze i rolkach. Zostało jeszcze trochę czasu, dlatego możecie popracować nad formą. Ale spokojnie – stawiamy na dobrą zabawę, a do mety każdy może dotrzeć w swoim tempie. Ci, którzy brali udział w poprzednich edycjach, potwierdzą – dobra zabawa gwarantowana. (mf)

 

rodzinka z doniczką
Fot. G.Ożga/UM Gliwice
Ludzie przy stoisku Straży Miejskiej
Fot. G.Ożga/UM Gliwice
ludzie w parku
Fot. G.Ożga/UM Gliwice
gra w kręgle wodne
Fot. G.Ożga/UM Gliwice
pranie na tarce
Fot. G.Ożga/UM Gliwice
Stoisko PWiK Gliwice
Fot. G.Ożga/UM Gliwice
panie na trikke
Fot. archiwum UM Gliwice
rodzinka z doniczką
Ludzie przy stoisku Straży Miejskiej
ludzie w parku
gra w kręgle wodne
pranie na tarce
Stoisko PWiK Gliwice
panie na trikke

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking