Będzie uzupełnienie ciągu pieszo-rowerowego przy Kujawskiej

Hinzugefügt: 25.05.2021 / Bereich:
Ul. Kujawska. Tu powstanie kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego Ul. Kujawska. Tu powstanie kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego. Fot. materiały ZDM w Gliwicach

W drugiej połowie roku powinna rozpocząć się budowa połączenia, dzięki któremu rowerzyści będą mogli bezpiecznie dojechać do Zabrza.  Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na realizację ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Kujawskiej, na odcinku od wiaduktu A1 do mostu nad Kłodnicą.

Obecnie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Kujawskiej kończy się przy wiadukcie i do mostu trzeba poruszać się jezdnią lub poboczem.
Ponad 500 metrowy odcinek połączy istniejącą drogę dla rowerów wzdłuż ul. Kujawskiej z trasą rowerową G-3, prowadzącą do granicy Gliwic. Przy okazji przeprowadzone zostaną inne prace, m.in. budowa dwóch zatok autobusowych i oświetlenia ulicznego, przebudowana zostanie też infrastruktura podziemna – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna rozpocząć się w drugiej połowie roku.
Przypominamy, że trwa też budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego przy powstającym 500-metrowym łączniku ul. Chałubińskiego z ul. Tarnogórską. Prace powinny zakończyć się w IV kwartale tego roku.
W tym roku powinna być też gotowa droga rowerowa na odcinku od katedry św. Piotra i Pawła, wzdłuż ul. Nowy Świat, do skrzyżowania z drogą wewnętrzną naprzeciwko ul. Sikornik.
Rozbudowywana jest również infrastruktura rowerowa – mamy coraz więcej bezpiecznych stojaków i samoobsługowych stacji napraw, rowerzyści mogą też przejeżdżać przez Rynek i park Chrobrego i korzystać z pasa kontraruchu przy ul. Floriańskiej.  

Obecnie na terenie miasta jest już ponad 120 km tras.  Do końca 2023 r. ma przybyć jeszcze około 21 km. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking