Ekspercki kick-off za nami

Hinzugefügt: 18.05.2021 / Bereich:
kobieta i męzczyzna nad laptopem fot. Pexels

Jeszcze on-line (ale już z perspektywami na działanie w „normalnych” warunkach) spotkali się 14 maja po raz pierwszy uczestnicy eksperckich grup roboczych do spraw społecznych, środowiskowych, gospodarczych i przestrzennych, związanych z przygotowywaniem nowej strategii miasta Gliwice 2040. Blisko 100-osobowe grono powitał zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok oraz naczelnik Biura Rozwoju Miasta UM w Gliwicach, Katarzyna Kobierska.

Dziękujemy za chęć zaangażowania się w prace nad strategią i wolę podzielenia się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Z niecierpliwością będziemy czekać na Państwa rekomendacje odnośnie wizji i celów rozwojowych naszego miasta – mówił Mariusz Śpiewok. Zaproszeni przez prezydenta miasta specjaliści, wśród których nie zabrakło wyłonionej w naborze 25-osobowej reprezentacji mieszkańców, wysłuchali następnie syntetycznych, inspirujących wykładów wygłoszonych przez dr. Marcina Barona (eksperta wiodącego prac nad strategią Gliwice 2040), Sylwię Widzisz-Pronobis (ekspertkę grupy społecznej), dr. hab. inż. architekta Macieja Borsę (eksperta grupy przestrzennej), dr. Leszka Trząskiego (eksperta grupy środowiskowej) oraz dr Annę Syrek-Kosowską (ekspertkę grupy gospodarczej).

Prace każdej z grup, realizowane na tym etapie w cyklu dwóch intensywnych spotkań warsztatowych z ekspertami, rozpoczną się 24 maja i potrwają do 8 czerwca. Kolejne spotkania grup organizowane będą jesienią (na etapie przygotowywania celów strategicznych) i na początku 2022 roku, gdy formułowane będą tzw. cele operacyjne.

Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do śledzenia na bieżąco strony gliwice2040.gliwice.eu i do kontaktu z Biurem Rozwoju Miasta UM (e-mail: gliwice2040@um.gliwice.pl, tel. 32/33-86-550).

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking