Tężnia zaprasza!

Hinzugefügt: 14.05.2021 / Bereich:
Tężnia solankowa przy ul. Chorzowskiej Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Po przerwie, w sobotę 15 maja ruszy tężnia solankowa ul. Chorzowskiej. Aktywne są też niektóre z gliwickich fontann – warto wybrać się na spacer, gdy tylko kapryśna majowa aura na to pozwoli.

Przypominamy, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów, pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia też system odpornościowy, wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii, pomaga też wypocząć i zregenerować siły.
Wracając ze spaceru po lesie komunalnym warto przejść ul. Zwycięstwa – przed Urzędem Miejskim tryska fontanna z rzeźbą „Tańczących faunów” z 1928 roku – i dalej, przez rynek z działającą fontanną Neptun dotrzeć aż do parku Szwajcaria, gdzie w malowniczej scenerii drzew i stawów zobaczymy kolejny wodotrysk. W parku niedawno uruchomiono ptasi bufet – można teraz wygodnie i bezpiecznie nakarmić bytujące w okolicy ptaki. Udanych majowych spacerów! (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking