Szermierze z Gliwic zdobyli Śląsk!

Hinzugefügt: 26.04.2021 / Bereich:
szpadziści na podium fot. piast.gliwice.pl

Spektakularnym sukcesem szermierzy Piasta i Muszkietera zakończyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w Szpadzie, które rozegrano w miniony weekend w Siemianowicach Śląskich. Gliwiczanie wrócili z tych zawodów z czterema złotymi, dwoma srebrnym i trzema brązowymi medalami.

Szpadzistki i szpadziści Piasta oraz Muszkietera należeli do faworytów tego turnieju, ale że sięgną po tytuły mistrzów Śląska zarówno w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym, tego się nie spodziewano. Dominacja zawodników z niebiesko-czerwonymi opaskami była szczególnie widoczna w pierwszym dniu zawodów, w którym rywalizowali chłopcy. Tytuł najlepszego szermierza naszego województwa w tej kategorii wiekowej  wywalczył Wojciech Rzyczniak, który w finale pokonał kolegę klubowego – Pawła Klyttę. Trzecie miejsce zajął natomiast Mikołaj Wesołowski. Cała ta trójka to wychowankowie Macieja Chudzikiewicza.

W turnieju drużynowym gliwiczanie także nie mieli sobie równych. Zespół walczący w składzie: Klytta, Olejniczak, Rzyczniak, Wesołowski  pokonał w finale RMKS Rybnik 45:34. Natomiast druga drużyna Piasta, której skład tworzyli Drobczyk, Gusta, Kurowski i Partyka, zajęła w tym turnieju trzecie miejsce.

W drugim dniu zawodów do walki o tytułym mistrzyń Śląska przystąpiły dziewczyny. Tu także gliwiczanki pokazały moc. W finale turnieju indywidualnego zmierzyły się Emilia Korkus (Piast) z Magdą Ratyną (Muszkieter). 32. zawodniczka ostatnich Mistrzostw Świata (Korkus) nie dała szans swoje byłej klubowej koleżance, wygrywając 15:5. Nie mniej jednak złoto i srebro przyjechały do Gliwic. Obie zawodniczki to podopieczne Piotra Markiewicza.

W turnieju drużynowym wzięło udział aż 11 zespołów. Bezkonkurencyjne okazały się szpadzistki Muszkietera, które walczyły w składzie: Janeczek, Ratyna i Szymczyk. Gliwiczanki w finale okazały się lepsze od gospodyń – drużyny UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, wygrywając 45:25.

Jednej wygranej walki zabrakło szpadzistkom Piasta, by wejść do finału i zmierzyć się z „Muszkieterkami”. Ostatecznie zawodniczki walczące z niebiesko-czerwonymi opaskami zakończyły turniej na trzecim miejscu. Skład brązowej drużyny to: Drobczyk, Korkus, Kozdęba i Ostrowska.
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking