Aktualności | Beniaminek minimalnie lepszy

Beniaminek minimalnie lepszy

Veröffentlicht: 23.02.2021 / Abschnitt: Miasto

W meczu kończącym 18. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast Gliwice uległ beniaminkowi z Poznania 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mateusz Kuzimski, który wykorzystał jeden z kontrataków swojego zespołu. Gliwiczanie kończą serię bez porażki na dziesięciu ligowych spotkaniach.

Od początku rywalizacji drużyny narzuciły sobie szybkie tempo rozgrywania akcji. Szczelna gra w obronie, która również cechowała rywalizujące zespoły w ostatnich starciach, była widoczna w pierwszej połowie. Bardziej dostrzegalni w ataku byli gospodarze, którzy za sprawą uderzeń Michała Żyro i Kristophera Vidy zgłaszali mocniejszy sygnał, by wyjść na prowadzenie. Czujność bramkarza Warty była jedyną przeszkodą, aby Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie.  W pierwszych 30. minutach gospodarze zepchnęli gości do głębokiej defensywy. Gospodarze często gościli na połowie przeciwnika, który wyczekiwał błędu i był wyraźnie nastawiony na grę z kontrataku.

W drugiej części spotkania Piast nie zwalniał tempa, jednak brakowało precyzyjnego wykończenia. Sytuacja się zmieniła, gdy Mateusz Kuzimski pokierował piłkę wprost w bramkę Františka Placha. Po straconym golu podopieczni Waldemara Fornalika konsekwentnie atakowali połowę Warty Poznań.