Po warzywa na nowe targowisko

Hinzugefügt: 09.02.2021 / Bereich:
targ z warzywami i owocami Fot. Pixabay

Na Koperniku powstanie nowe targowisko. W Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych podpisano umowę z wykonawcą, konsorcjum firm Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski i P.H.U. PROFECTUS Sp. z o.o. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze zakupy na nowym placu targowym będzie można zrobić już w połowie 2021 r.

Lada dzień na Koperniku ma się rozpocząć budowa placu targowego wraz z zadaszeniem i przyłączem kanalizacji deszczowej odbierającej wody opadowe. Na odwodnionym i utwardzonym terenie o powierzchni niemal 780 m2, pomiędzy budynkami przy ul. Kopernika 45 oraz Centaura 23, powstanie 12 stanowisk, w tym 6 zadaszonych stalową konstrukcją.

Teren zostanie wyłożony kostką brukową, przewidziano też nasadzenia – wokół zazielenią się drzewa, krzewy i trawa. Całość uzupełni system chodników. W części południowej przewidziano teren do zawracania dla pojazdów utrzymania czystości oraz dostawców towarów, miejsce na odpady oraz przenośną toaletę. W północnej części targowiska zaprojektowano strefę dojazdową dla istniejącego sklepu.

Inwestycja o wartości niemal 458 tys. zł zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się w połowie roku. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking