Kino jest sztuką

Added: 02.11.2020 / Bereich: / pdf
drewniany chłopic rozmawia przy stole z mężczyzną „Pinokio”, reż. M. Garrone (fot. materiały promocyjne)

Europejski Dzień Kina Artystycznego to międzynarodowe święto kin studyjnych. Z tej okazji gliwicki Amok zaprasza w niedzielę 8 listopada na pięć świetnych filmów.

O godz. 16.00 na dużej sali zaplanowano seans dla młodych kinomanów. Filmowa baśń „Pinokio” w reżyserii Matteo Garrone imponuje stroną wizualną. W roli Gepetta wystąpił Roberto Benigni, nagrodzony Oscarem za kreację w filmie „Życie jest piękne”. O godz. 16.30 w małej sali kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się projekcja filmu dokumentalnego „Tony Halik”. Legendarny podróżnik dzięki swoim programom telewizyjnym pokazywał Polakom miejsca, o których nawet im się nie śniło.

Na godz. 18.00 zaplanowano projekcję filmu „Polot” w reżyserii Michała Wnuka. O godz. 18.30 coś dla miłośników kryminałów. W małej sali wyświetlony zostanie film „Słudzy”, osadzony w realiach zimnej wojny. Głównymi bohaterami są dwaj studenci teologii, którzy za murami czechosłowackiego klasztoru mierzą się ze zdradą i złamanym życiem.

O godz. 20.15 rozpocznie się ostatnia projekcja w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Amok przygotował dla widzów thriller „Tylko zwierzęta nie błądzą”. Pełna napięcia intryga w reżyserii Dominika Molla gubi tropy, mistrzowsko sterując uwagą widza.

Bilety na filmy w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego będą w promocyjnych cenach 14 i 12 zł.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking