Hotel dla jeżyka

Aktualisiert: 21.09.2020 / Bereich: / pdf
przedszkolaki z domkiem dla jezyka Na zdjęciu Grupa Jagódek z PM nr 41 wraz z Piotrem Badochą, dyrektorem ZSO nr 5, w którego strukturach działa PM nr 41. Fot. materiały PM nr 41

Jeże zapadają w zimowy sen na 5 miesięcy. Rozpoczyna się jesień, a to oznacza, że będą poszukiwały wygodnego i bezpiecznego miejsca do hibernacji. Dzięki gliwickim przedszkolakom nie będą miały problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokum. Rusza miejska akcja „Hotel dla Jeżyka” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

Już wkrótce na terenie Gliwic powstanie wyjątkowa sieć hoteli, składająca się z 20 komfortowych i ciepłych domków dla zimujących jeży. Ustawią je dzieci z 20 miejskich przedszkoli, wezmą też udział w zajęciach dydaktycznych na temat życia i potrzeb jeży.

Inicjatywa ma na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, przybliżenie przedszkolakom gatunku będącego pod ochroną oraz zachęcenie młodych gliwiczan do aktywnego uczestniczenia w akcjach pomocowych. Liczymy również na to, że małe domki napotkane przez mieszkańców Gliwic podczas spacerów, wzbudzą we wszystkich ciepłe i życzliwe uczucia wobec kolczastych, pożytecznych stworzeń, których w naszym mieście nie brakuje – mówi Sandra Słupianek-Warszawska, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 41 w ZSO 5 im. Armii Krajowej, inicjatorka akcji.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, a domki dla jeży podarowała firma Kornik S.C. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking