W samo południe

Aktualisiert: 14.08.2020 / Bereich: / pdf
grupa eleganckich muzyków na trawniku przed Zamkiem Piastowskim fot. materiały Eleganzy

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza 16 sierpnia zainauguruje czwartą odsłonę Otwartych Salonów Muzycznych. Podczas koncertów w każdą trzecią niedzielę miesiąca, aż do listopada, związani z Gliwicami muzycy zagrają taneczne przeboje muzyki poważnej – walce, polki i czardasze.

Pierwszy koncert, w niedzielę 16 sierpnia, oraz drugie spotkanie z cyklu, w niedzielę 20 września, odbędą się w parku Chopina. Dwa jesienne koncerty – w niedziele 18 października i 15 listopada – zaplanowano w Palmiarni w parku Chopina. Wszystkie wydarzenia będą rozpoczynać się punktualnie o godz. 12.00. Wstęp na koncerty plenerowe jest wolny, a na występy w Palmiarni obowiązują standardowe bilety wstępu do obiektu (10 zł – normalny, 6 zł – ulgowy).

Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach – mówi Waldemar Staniczek, skrzypek Eleganzy.

Zespół Muzyki Salonowej tworzą muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, która obchodzi w tym roku 20-lecie działalności artystycznej. Projekt „Otwarty Salon Muzyczny” jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking