Rajdowa majówka

Aktualisiert: 04.05.2011 / Bereich: / pdf

7 maja wystartuje Rajd Miejski 360° – Gliwice 2011. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt drużyn. Uczestnicy będą rywalizować w różnych dyscyplinach wymagających nie tylko sprawności fizycznej, ale także zdolności topograficznych czy nawigacyjnych.


100 km w dwa dni. Trasa rajdu zostanie podzielona na dwa etapy. 7 maja uczestnicy będą poruszać się pieszo. W czasie 4 godzin przemierzą 25-kilometrowy odcinek, zatrzymując się w wyznaczonych punktach kontrolnych. Start z Rynku o godz. 15.00. Metę wyznaczono pod Gliwicką Radiostacją. Natomiast 8 maja drużyny wystartują o godz. 9.00 spod Radiostacji na rowerach, choć niektóre fragmenty 75-kilometrowej drogi będą musieli pokonać pieszo, kajakiem (sprzęt zapewniają organizatorzy) i na rolkach. A wszystko to w czasie 8 godzin. Oprócz tego przewidziano zadania specjalne.
Nie ma obowiązku pokonania całej trasy. Można wybrać sobie tylko niektóre fragmenty. Wszyscy, którzy zaliczą choć jeden punkt kontrolny i dotrą do mety zostaną sklasyfikowani, zaś na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody – zapowiada Joanna Przypaśniak z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego. Dwuosobowe zespoły mogą zapisywać się do 7 maja, Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.team360.pl/gliwice_2011.


Zabawa pod wieżą

Na scenie ustawionej przy Radiostacji Gliwickiej 7 maja wystąpią szantowo-folkowe zespoły SĄSIEDZI i BETAIN. Koncert poprzedzi pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby, uczestnika programu „Mam talent”. Początek – godz. 19.00.

Natomiast 8 maja o godz. 12.00 w sąsiedztwie zabytkowej wieży rozpocznie się piknik rodzinny, który uatrakcyjnią: pokazy taneczne grup ILUZJA i GADUŁY, warsztaty graffiti, akademia nordic walking, miasteczko „raj dzieci” oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Organizatorami przedsięwzięcia są: miejski samorząd oraz Stowarzyszenie Team 360º z Warszawy. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking