Na stadion

Aktualisiert: 29.04.2011 / Bereich: / pdf

Co słychać na budowie miejskiej areny piłkarskiej? W maju powinno się tam zazielenić. Prawie gotowe jest podłoże, na którym będą układane pasma naturalnej trawy – przyszłej murawy boiska. W nadchodzących dniach na plac budowy przy ul. Okrzei trafią też pierwsze partie trapezowej blachy, która przykryje dach nowego stadionu.


Wznoszenie pierwszego na Śląsku, nowoczesnego miejskiego obiektu piłkarskiego weszło w decydującą fazę. – Aktualnie kładziona jest instalacja drenażowa i przygotowywane są materiały do montażu instalacji podgrzewającej płytę boiska – informuje Zdzisław Węgrzyn z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Czy możliwy będzie montaż zadaszenia przed wielką majówką? To niewykluczone. Pierwsza dostawa blach została bowiem wyznaczona po Świętach Wielkanocnych. Sprawne układanie zadaszenia – szczególnie przy sprzyjającej ostatnio pogodzie – pozwoliłoby przyspieszyć tempo prac, które opóźniły się ze względu na zmiany wprowadzone do dokumentacji przez projektanta obiektu. Zdecydował on w lutym, że dach przykryją blachy trapezowe z flizelinową powłoką akustyczną. – Z powodu odległych terminów ich sprowadzenia, przesunął się znacznie w czasie montaż krzeseł i oświetlenia boiska – przypomina Zdzisław Węgrzyn.
– To będzie perła! – uważa Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy klubu Piast Gliwice. Na potrzeby transmisji telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (HD) boisko rozświetlą reflektory o natężeniu ponad 2000 luksów. Stadion będzie też wyposażony w nowoczesne instalacje monitoringu, nagłośnienia oraz kontroli biletów. Pojawi się również nowe stalowe ogrodzenie (o wysokości 2,5 m, z bramkami i furtkami rozwieranymi oraz bramami przesuwnymi). – Ten etap prac przy budowie obiektu powinien się zakończyć w lecie. W drugim etapie, finalizowanym do końca 2012 r., zaplanowano budowę parkingów przy stadionie – w sumie 165 miejsc postojowych – precyzuje Z. Węgrzyn. Postępy robót budowlanych prowadzonych przez Polimex-Mostostal można śledzić online na www.stadion.gliwice.eu (zdjęcia odświeżane są co minutę). Więcej na temat miejskiej areny piłkarskiej przeczytamy natomiast w najświeższym numerze Miejskiego Serwisu Informacyjnego – Gliwice (MSI 17-18/2011), dostępnym również w wersji elektronicznej na stronie www.gliwice.eu w dziale „Dla mieszkańców”. (kik)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking