Uwaga, objazdy!

Aktualisiert: 28.04.2011 / Bereich: / pdf

29 kwietnia o godz. 19.00 rozpocznie się remont skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Wyszyńskiego – zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Zakończenie robót zaplanowano na 11 maja, ale termin ten może ulec zmianie. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Zmieni się też trasa przejazdu autobusu A4.


– Nawierzchnia skrzyżowania jest zniszczona, samochody przejeżdżające przez wyeksploatowane torowisko tramwajowe powodują wstrząsy odczuwalne przez mieszkańców kamienic. Otrzymywaliśmy od gliwiczan wiele zgłoszeń w tej sprawie. Tory w obrębie skrzyżowania zostaną więc usunięte, a jezdnia przebudowana i wyrównana. W efekcie komfort jazdy na pewno się poprawi, także osoby mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie powinny odczuć zmiany – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.
Na zlecenie ZDM zadanie będzie realizować Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Demontażem szyn tramwajowych i płyt żelbetowych torowiska zajmie się spółka Tramwaje Śląskie, do której należy tramwajowa infrastruktura. Właściciele sieci podziemnego uzbrojenia będą mieli okazję, aby sprawdzić ich stan techniczny i – jeśli to konieczne – przeprowadzić niezbędne naprawy. – My zajmiemy się pełną wymianą konstrukcji nawierzchni jezdni. Skrzyżowanie zostanie gruntownie przebudowane – podkreśla Henryk Małysz, prezes PRUiM.
W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych wcześniej zdarzeń, termin zakończenia prac może ulec zmianie. – Ważna będzie sprzyjająca pogoda. Liczy się także dobra koordynacja prac i współdziałanie z innymi firmami. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby remont zakończył się jak najszybciej. Zorganizujemy prace na kilku zmianach – deklaruje szef PRUiM. (al)

WAŻNE DLA KIEROWCÓW
Od 29 kwietnia od godz. 19.00 utrudnienia drogowe!
• Utrzymany będzie przejazd przez skrzyżowanie w ciągu ul. Prymasa Wyszyńskiego (przy zwężeniu drogi).
• Zamknięte zostaną obydwa wloty w ul. Zwycięstwa – przygotowano objazdy:
→ objazd dla osób jadących od dworca PKP wytyczono ulicami: Kłodnicką (tymczasowo będzie to ulica dwukierunkowa), Dworcową do ul. Prymasa Wyszyńskiego i ul. Dolnych Wałów
→ objazd dla kierunku od Rynku poprowadzono ulicami: Dolnych Wałów, Młyńską, Powstańców Warszawy, przez Plac Piłsudskiego do ul. Prymasa Wyszyńskiego i ul. Wybrzeże Wojska Polskiego

WAŻNE DLA PASAŻERÓW AUTOBUSU A4
Na czas remontu skrzyżowania zmieni się trasa kursowania autobusu linii A4. Nie będzie on jechał ulicami Wieczorka, Dolnych Wałów i Zwycięstwa. Zmieni się lokalizacja niektórych przystanków na trasie. Zweryfikowane będą także rozkłady jazdy. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że na zmienioną trasę pierwsze autobusy linii A4 wyruszą 29 kwietnia: z zajezdni – o godz. 18.27, a sprzed Gliwickiego Teatru Muzycznego – o godz. 18.30.

→ kurs od strony Gliwickiego Teatru Muzycznego i Wójtowej Wsi w kierunku zajezdni przy ul. Chorzowskiej – autobus po zatrzymaniu się na ul. Daszyńskiego (● PRZYSTANEK „GLIWICE JASNOGÓRSKA”) pojedzie ulicami: Jasnogórską (● PRZYSTANEK „GLIWICE JASNOGÓRSKA”), Powstańców Warszawy (● PRZYSTANEK „GLIWICE PLAC PIŁSUDSKIEGO”), Prymasa Wyszyńskiego, Strzody, Częstochowską (● PRZYSTANEK „GLIWICE CZĘSTOCHOWSKA”), Mitręgi, Piwną, Bohaterów Getta Warszawskiego (● PRZYSTANEK „GLIWICE PLAC PIASTÓW”)
→ kurs od strony zajezdni przy ul. Chorzowskiej w kierunku Wójtowej Wsi i Gliwickiego Teatru Muzycznego – autobus po zatrzymaniu się na ul. Jagiellońskiej (● PRZYSTANEK „GLIWICE JAGIELLOŃSKA”) pojedzie ulicami: Mitręgi, Piwną (● PRZYSTANEK „GLIWICE PLAC PIASTÓW”), Dworcową (● PRZYSTANEK „GLIWICE DWORCOWA”), Prymasa Wyszyńskiego (● PRZYSTANEK „GLIWICE PLAC PIŁSUDSKIEGO”), Powstańców Warszawy, Jasnogórską do Daszyńskiego (● PRZYSTANEK „GLIWICE JASNOGÓRSKA”)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking