Ponad 700 tys. zł dla szpitala na walkę z COVID-19!

Aktualisiert: 08.04.2020 / Bereich: / pdf
szpita, laboratorium fot. Pixabay, CC0

743 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup niezbędnej aparatury i sprzętu dla Szpitala Miejskiego nr 4, trafi do Gliwic z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pieniądze zostaną przekazane placówce podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Podczas dzisiejszego Zgromadzenia Ogólnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podjęto uchwałę o wsparciu placówek szpitalnych w kilkunastu gminach członkowskich w związku z rozszerzaniem się epidemii koronawirusa (COVID-19). Na ten cel przeznaczono łącznie ponad 10 mln zł. Do budżetu Gliwic trafi z tej puli aż 743 tys. zł.

 - Warto zaznaczyć, że tak wysokim wsparciem zostały objęte przede wszystkim funkcjonujące w regionie szpitale zakaźne. Choć gliwicki na razie takiego statusu nie ma, otrzyma zdecydowanie więcej środków, niż zwykłe szpitale powiatowe. Doceniono w ten sposób nasze działania, zwłaszcza przystosowanie w ekspresowym tempie budynku przy ul. Zygmunta Starego do pełnienia funkcji oddziału zakaźnego – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

Środki zostaną przekazane szpitalowi podczas najbliższej sesji Rady Miasta Gliwice. Sfinansowane z nich zostaną kolejne zakupy niezbędnej aparatury i sprzętu medycznego na potrzeby leczenia osób zakażonych koronawirusem.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking