Aktualności | GTK uległo PGE Spójni

GTK uległo PGE Spójni

Veröffentlicht: 10.02.2020 / Abschnitt: Sport

Gliwiczanie doskonale rozpoczęli mecz w Stargardzie. Niestety, z każdą kolejną minutą popełniali co raz więcej błędów, a przy 18 stratach trudno było liczyć o korzystny rezultat w starciu z PGE Spójnią. GTK przegrało 79:86 i znacząco zredukowało swoje szanse na play off.

Po zwycięstwie w ostatniej kolejce nad Polpharmą Starogard Gdański GTK Gliwice nadal mogło po cichu liczyć na nawiązanie walki o pierwszą ósemkę. By jednak skutecznie o nią powalczyć, trzeba było przede wszystkim wygrywać z drużynami również starającymi się o to, by się w niej znaleźć. Najbliższa okazja nadarzyła się w Stargardzie, gdzie podopieczni Pawła Turkiewicza zmierzyli się z będącą w wysokiej dyspozycji PGE Spójnią. Rywale w siedmiu ostatnich meczach odnieśli pięć zwycięstw i byli już bardzo blisko upragnionej lokaty.

Początek spotkania z zespołem z Górnego Śląska nie był dla nich udany, ale w drugiej odsłonie toczyła się już wyrównana walka. Później gliwiczanie nie potrafili zatrzymać rozpędzonej Spójni. Ostatecznie gospodarze wygrali 86:79 i pewnie kroczą w kierunku pierwszej ósemki. Gliwiczanie w praktyce mogą już zapomnieć o fazie play off i jedynym celem pozostaje ewentualna poprawa wyniku sprzed roku.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa na rywalizację w pucharze Polski oraz mecze reprezentacyjne. GTK ponownie zagra w Energa Basket Lidze 28 lutego. Do Gliwic przyjedzie wówczas Trefl Sopot.