ZUS bez tajemnic

Hinzugefügt: 21.01.2020 / Bereich:
budynek ZUS Fot. wikipedia

Zabrzański oddział ZUS zaprasza na Dzień Otwarty oraz szkolenia. Podczas spotkań będzie można uzyskać informacje na temat pracowniczych planów kapitałowych, małego ZUS+ oraz mikrorachunku podatkowego. Będzie też okazja, by porozmawiać z ekspertami.

Wszyscy płatnicy, a szczególnie osoby prowadzące własny biznes powinny wziąć udział w zbliżających się spotkaniach organizowanych przez zabrzański oddział ZUS w Zabrzu i Tarnowskich Górach. Szkolenia Pracownicze plany kapitałowe odbędą się w sali szkoleniowej w Oddziale ZUS w Zabrzu przy ul. Szczęść Boże 18 (27 stycznia, 10 i 27 lutego oraz 16 marca w godz. od. 10.00 do 13.00). Aby wziąć w nich udział należy zgłosić swoją kandydaturę pod nr tel. 32/27-78-776.

ZUS zaprasza też Dzień Otwarty dla klientów.

Dzień otwarty odbędzie się 28 stycznia, w godzinach od 8.00 do 13.00, w dwóch placówkach ZUS: w Zabrzu przy ul. Szczęść Boże 18 oraz w Tarnowskich Górach przy ul. Górniczej 4-8.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z ekspertami i dowiedzieć się więcej m.in. o PIT, CIT i VAT, które od 1 stycznia należy płacić do Urzędu Skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego, czyli tzw. mikrorachunku podatkowego.

Poruszane będą też kwestie obowiązujących od 1 lutego 2020 r. nowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla prowadzących działalność gospodarczą czyli tzw. małego ZUS+. Tego dnia eksperci ZUS będą też zakładać profile na platformie usług elektronicznych. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking