Bezpłatne autobusy na Wigilię dla samotnych

Aktualisiert: 23.12.2019 / Bereich: / pdf
wigilia dla samotnych Fot. rj.metropoliaztm.pl

24 grudnia w Katowicach odbędzie się Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Weźmie w niej udział kilka tysięcy osób. ZTM uruchomi na tę okazję pięć bezpłatnych linii autobusowych.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się we wtorek 24 grudnia o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przy placu Sławika i Antalla w Katowicach. Podczas spotkania, jak co roku opłatkiem przełamie się kilka tysięcy mieszkańców Metropolii. Wigilia dla samotnych adresowana jest do wszystkich osób – bez względu na status materialny. Na wigilijnym stole nie zabraknie chleba, karpia, kapusty, owoców i słodkości. Zbiórka pokarmu cały czas trwa, podobnie jak rekrutacja pomocników – w tegoroczną imprezę włączyło się 300 wolontariuszy, ale potrzeba ich znacznie więcej.

W ubiegłorocznej wigilii wzięło udział około 3 tys. osób. Aby ułatwić wszystkim chętnym uczestnictwo w tegorocznej Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi pięć specjalnych linii autobusowych: S4, S5, S6, S7 i S8. Połączą one katowicki MCK z Gliwicami, Zabrzem, Rudą Śląską, Świętochłowicami, Chorzowem, Tarnowskimi Górami, Świerklańcem, Piekarami Śląskimi, Bytomiem, Dąbrową Górniczą, Będzinem, Wojkowicami, Czeladzią, Siemianowicami Śląskimi, Tychami, Mikołowem, Sosnowcem i Mysłowicami. Autobusy będą kursować w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby każdy mógł łatwo dotrzeć do Katowic i wrócić do swojego miasta.

Wigilię dla samotnych organizuje Fundacja Wolne Miejsce pod przewodnictwem Mikołaja Rykowskiego. W tym roku dodatkowym wsparciem służy 18 samorządów i sponsorzy. Honorowym patronatem wydarzenie objął Janusz Moszyński p.o. prezydenta Gliwic.

Rozkłady bezpłatnych linii autobusowych można znaleźć na stronie internetowej ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking