Nowy plac zabaw coraz bliżej!

Aktualisiert: 30.09.2019 / Bereich: / print / pdf
grafika urządzenie zabawowe grafika projektowa RK Studio Katarzyna Rosłon

Niebawem rozpocznie się budowa nowego placu zabawa przy ul. Klasztornej. Wykonawca inwestycji został już wybrany. Zadanie realizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego powinno być gotowe na początku grudnia.

Nowy plac zabaw stanie na trawiastej działce i będzie miał powierzchnię około 750 m2. Po zakończeniu prac dzieci będą miały do dyspozycji zestawy zabawowe pozwalające na różnego rodzaju aktywność fizyczną: wspinanie, skoki, pokonywanie przeszkód i szeroko rozumiany rozwój ruchowy. Rodzaje urządzeń zostały zaakceptowane na spotkaniu z Radą Osiedla Łabędy.

W ramach GBO na bezpiecznej nawierzchni z gumowych płyt zostaną zamontowane dwa urządzenia wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, drabinkami, rurami, mostkami, ściankami do wspinaczki, pajęczymi sieciami, tubami przenoszącymi dźwięk oraz kreatywnymi urządzeniami rozwijającymi wyobraźnię i psychomotorykę najmłodszych. Na placu zabaw staną też huśtawki, w tym typu bocianie gniazdo, piaskownica, tablica do rysowania i kiwak w kształcie łabędzia. Teren zostanie wyposażony w ławki z oparciem, stalowe kosze na śmieci i tablice informacyjne oraz chodniki. Będzie ogrodzony i zabezpieczony samoczynnie zamykającą się bramką.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych wybrał konsorcjum, które wybuduje plac zabaw przy ul. Klasztornej. Firmy BHPlay Maciej Mync i PPHU MULTI Anna Wszelaczyńska z Gliwic na realizację inwestycji będą miały dwa miesiące – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z placu zabaw przy ul. Klasztornej dzieci będą mogły skorzystać jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 365 tys. zł.  (mf)

- keine -

skwer Klasztorna urządzenie zabawowe. Grafika
grafika projektowa RK Studio Katarzyna Rosłon

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking