Nowy plac zabaw coraz bliżej!

Aktualisiert: 30.09.2019 / Bereich: / pdf
grafika urządzenie zabawowe grafika projektowa RK Studio Katarzyna Rosłon

Niebawem rozpocznie się budowa nowego placu zabawa przy ul. Klasztornej. Wykonawca inwestycji został już wybrany. Zadanie realizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego powinno być gotowe na początku grudnia.

Nowy plac zabaw stanie na trawiastej działce i będzie miał powierzchnię około 750 m2. Po zakończeniu prac dzieci będą miały do dyspozycji zestawy zabawowe pozwalające na różnego rodzaju aktywność fizyczną: wspinanie, skoki, pokonywanie przeszkód i szeroko rozumiany rozwój ruchowy. Rodzaje urządzeń zostały zaakceptowane na spotkaniu z Radą Osiedla Łabędy.

W ramach GBO na bezpiecznej nawierzchni z gumowych płyt zostaną zamontowane dwa urządzenia wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, drabinkami, rurami, mostkami, ściankami do wspinaczki, pajęczymi sieciami, tubami przenoszącymi dźwięk oraz kreatywnymi urządzeniami rozwijającymi wyobraźnię i psychomotorykę najmłodszych. Na placu zabaw staną też huśtawki, w tym typu bocianie gniazdo, piaskownica, tablica do rysowania i kiwak w kształcie łabędzia. Teren zostanie wyposażony w ławki z oparciem, stalowe kosze na śmieci i tablice informacyjne oraz chodniki. Będzie ogrodzony i zabezpieczony samoczynnie zamykającą się bramką.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych wybrał konsorcjum, które wybuduje plac zabaw przy ul. Klasztornej. Firmy BHPlay Maciej Mync i PPHU MULTI Anna Wszelaczyńska z Gliwic na realizację inwestycji będą miały dwa miesiące – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z placu zabaw przy ul. Klasztornej dzieci będą mogły skorzystać jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 365 tys. zł.  (mf)

skwer Klasztorna urządzenie zabawowe. Grafika
grafika projektowa RK Studio Katarzyna Rosłon

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking