Hala do modernizacji

Aktualisiert: 07.08.2019 / Bereich: / pdf
Na zdjęciu hala w Sośnicy. sierpień 2019 r. W obiekcie znajdują się boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i sala do tenisa stołowego. Na miejscu można także skorzystać z sauny. Po modernizacji hala będzie jeszcze bardziej funkcjonalna. Fot. D. Nita-Garbiec/UM w Gliwicach

Szykują się ciekawe zmiany w Sośnicy – w przyszłym roku hala widowiskowo-sportowa przejdzie modernizację, powstanie też ogród terapeutyczny.

W przyszłym roku hala przy ul. Sikorskiego przejdzie modernizację. W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone prace mające zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu: przebudowa drogi ewakuacyjnej, budowa nowej klatki schodowej i dwóch stref pożarowych. Zmodernizowane zostaną też instalacje: wodna, elektryczna i centralnego ogrzewania, odnowione będą podłogi, niektóre okna i drzwi.

Widownia po modernizacji będzie miała szersze schody. Zostanie zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Zmieni się też układ pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i zaplecze kawiarni. Przetarg na modernizację hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy został już ogłoszony. Jeżeli zostanie pozytywnie rozstrzygnięty hala powinna być gotowa w lipcu 2020 r.

W bliskim sąsiedztwie hali, na skwerze powstanie ogród terapeutyczny, z rabatami kwiatowymi, piaskownicą, urządzeniami zabawowymi i zadaszoną altanką. MZUK podpisał już umowę na wykonanie projektu ogrodu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt powinien być gotowy w listopadzie br. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji.  Zakończenie prac planowane jest w 2020 r. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking