Zadbaj o zdrowie

Aktualisiert: 18.10.2019 / Bereich: / print / pdf
freepik Fot. Freepik

Choć do listopada jeszcze daleko, to październik – miesiąc profilaktyki raka piersi – zobowiązuje. Panie w wieku od 50 do 69 lat mogą już rejestrować się telefonicznie na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnym mammobusie, który pojawi się na placu Krakowskim 20 listopada. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na zainteresowane 20 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00. Badanie zostanie wykonane przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.

Z bezpłatnej mammografii w mammobusie  skorzystają panie w wieku 50–69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi,  a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego warto wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Na badanie można zarejestrować się telefonicznie (pod nr tel. 58/666-24-44) lub poprzez formularz na stronie www.mammo.pl. Uwaga! Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

- keine -

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking