XVIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

Aktualisiert: 21.06.2019 / Bereich: / print / pdf
młodzi ludzie fot. javi_indy/Freepik

„Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz województwo śląskie zapraszają młodzież do udziału w rekrutacji do projektu.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego to spotkanie, które umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących Nadrenię Północną-Westfalię i Haust-de-France, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W trakcie projektu uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z przedstawicielami różnych środowisk i nie tylko – w programie nie brakuje również innych atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się od 18 do 24 sierpnia w niemieckim Duisburgu.

Do udziału w XVIII Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego mogą zgłaszać się osoby z województwa śląskiego, w wieku 17-23 lat, ze znajomością języka angielskiego, zainteresowane tematyką europejską, otwarte na nowe osoby i kultury, zaangażowane w życie lokalnej społeczności. Rekrutacja trwa do 22 lipca.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej tutaj. Chętni proszeni są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 22 lipca 2019 r. mailem na adres:  klaudia.skapczyk@haus.pl lub artur.szafraniec@haus.pl lub pocztą (liczy się data wpłynięcia zgłoszenia) na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 35A 44-100 Gliwice.

W ramach projektu zapewniony jest transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, a przede wszystkim cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Województwa Śląskiego.
 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking