Goście z Bottrop z wizytą w Gliwicach

Aktualisiert: 02.04.2019 / Bereich: / pdf
spotkanie fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

Rozszerzamy współpracę z miastem partnerskim Bottrop. Delegacja z Niemiec podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Gliwicach rozmawiała między innymi o projektach, w których realizację włączą się wkrótce szkoły i biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach ma już kilka pomysłów na wspólne, polsko-niemieckie inicjatywy. W planach jest między innymi stworzenie dwujęzycznej książki przez najmłodszych czytelników. W gliwickiej bibliotece pojawi się wystawa prac artystów z Bottrop, a nasze cenne ekslibrisy zostaną zaprezentowane u sąsiadów. Kto wie, może wkrótce w Gliwicach wystąpi też jakiś niemiecki zespół muzyczny?

Wkrótce międzynarodowe więzy zacieśnią też szkoły. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa o partnerstwie między SP nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach a Cyriakusschule Bottrop. Do partnerstwa przymierza się też Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka.

Podczas spotkania 1 kwietnia samorząd reprezentował Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic. W spotkaniu wzięła też udział Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach i Agata Cira, dyrektor SP nr 6 im. Noblistów Polskich. Wśród niemieckich partnerów byli Ingeborg Kießlich, Ursula Kraemer-Büscher, Christiane Stamm-Marker i Daniel Krause ze Związku Przyjaciół na Rzecz Promocji Partnerstwa Miast w Bottrop i Cyriakusschule Bottrop. Grafik wizyty jest napięty, ale goście znaleźli czas na zwiedzanie Gliwic. Przespacerowali się po starówce, odwiedzili Radiostację, Palmiarnię i Arenę Gliwice. Miasto zrobiło wrażenie! (mm)

spotkanie
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
spotkanie
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
spotkanie fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
spotkanie fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking