Muzyczny wtorek

Hinzugefügt: 08.11.2010 / Bereich:

Kajetan Drozd Acoustic Trio zajął pierwsze miejsce w finale Polish Blues Challenge. Zespół – jako zwycięzca – wystąpi w lutym 2011 r. na festiwalu bluesowym w Memphis (USA).

Z kolei grupa Siódma w Nocy uplasowała się na drugiej pozycji. – A wszystko zaczęło się w Śląskim Jazz Clubie. To właśnie tutaj, 9 czerwca 2009 r., Kajetan Drozd Acoustic Trio zagrał pierwszy koncert. Skład powstał spontanicznie. Członkowie ŚJC postanowili wspomóc akcję zbierania funduszy na nowy zestaw perkusyjny na rzecz jam sessions organizowanych w klubie. I udało się. Ale nikt nie przypuszczał, że będzie to aż taki sukces – mówi Mirosław Rakowski, prezes ŚJC.
Wszyscy miłośnicy twórczości Kajetana Drozda nie muszą czekać na koncert w Stanach Zjednoczonych, bo 9 listopada wystąpi on z formacją SIÓDMA W NOCY (Kajetan Drozd – gitara, śpiew, harmonijka ustna, Matthias Schlette – gitara basowa, Waldemar Lindner – perkusja) w siedzibie Śląskiego Jazz Clubu przy Placu Inwalidów Wojennych 1. Grupa powstała ponad 5 lat temu w Krakowie. W zeszłym roku wydała swój debiutancki album, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje założyciela grupy, Kajetana Drozda. – Znakiem rozpoznawczym formacji są jej koncerty – energetyczne i widowiskowe. Kajetan Drozd, będący nie tylko utalentowanym gitarzystą, ale i charyzmatycznym frontmanem, w właściwy dla siebie sposób prowadzi swoisty dialog z publicznością, porywając ją do wspólnej zabawy – mówi Mirosław Rakowski. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
Tego samego dnia na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego wystąpi z kolei zespół RAZ.DWA.TRZY. Będzie promował najnowszą płytę – „SkąDokąd”. Początek koncertu – godz. 19.00. Grupa istnieje od osiemnastu lat. Stara się łączyć nastrojową muzykę rockową ze współczesną poezją. Oprócz autorskich albumów, wydała krążki z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Najnowszy album „SkąDokąd” jest już dziesiątym w karierze zespołu. Artyści sięgnęli głównie po instrumenty akustyczne, których brzmienie harmonijnie i subtelnie uzupełniają partie elektryczne. Tematem przewodnim treści utworów zawartych na płycie jest poszukiwanie. – Coraz dobitniej zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest to, co dzieje się w czasie teraźniejszym. Tu i teraz, pomiędzy ludźmi, pomiędzy ważną dla tożsamości każdego z nas przeszłością, a przekorną i nieodmiennie budzącą nadzieję, przyszłością. Dlatego nie tyle pytamy „Skąd, dokąd?”, ile usiłujemy odnaleźć się w napotkanym miejscu, czasie i przestrzeni – o płycie mówi Adam Nowak, lider RAZ.DWA.TRZY. Oprócz niego formację tworzą: Jarosław Treliński – gitara, Grzegorz Szwałek – akordeon i klarnet, Mirosław Kowalik – kontrabas oraz Jacek Olejarz – perkusja. (bom-luz)
Informacje: Mirosław Rakowski, prezes Śląskiego Jazz Clubu, tel. 503-806-535, Gliwicki Teatr Muzyczny, tel. 32/232-11-01
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking